منوال تراپی (درمان دستی):کاهش درد درمفاصل و ستون فقرات آسیب دیده

منوال تراپی (درمان دستی) کاهش درد درمفاصل و ستون فقرات آسیب دیده

مراقبت های کایروپراکتیک و درمان دستی، اصطلاحات عمومی هستند که به درمان‎های دستی بدن که برای آرامش و تسکین درد استفاده می‎شوند اطلاق می‎شود. ماساژ یک فرم شناخته شده از درمان دستی است. ایده پشت کایروپراکتیک این است که افراد یاد می گیرند یا با آسیب یا فشار مجبور می شوند به شیوه های غیر طبیعی بدن خود را حرکت داده یا در وضعیت خاصی نگه‎دارند. این امر باعث رنج شده و گاهی به مشکلات سلامت جسمی می‎انجامد. هدف کایروپراکتیک این است که به منظور بازگشت به فرم طبیعی و حرکات طبیعی و نرم بدن آن را تغییر دهیم.

منوال تراپی (درمان دستی) کاهش درد درمفاصل و ستون فقرات آسیب دیده

آیا مراقبت کایروپراکتیک روشی امن و سالم است؟

مراقبت های کایروپراکتیک درصورتیکه  توسط یک پزشک واجد شرایط و با تجربه انجام گیرند، می‎توانند فرم ایمنی از درمان باشند. قبل از شروع هربرنامه ای برای بدن، با پزشک خود صحبت کنید، تا بتوانید مناسب‎ترین فرم بدن برای شرایط خاص خود را انتخاب کنید. متخصصین ما در کلینیک امید پس از انجام معاینات دقیق با رویکرد پلکانی به درمان بیمار می پردازند. به این صورت که ابتدا از درمان های ساده تر مانند ورزش و فیزیوتراپی برای درمان استفاده می شود و در صورت تشخیص پزشک از درمان های تهاجمی تر مانند انواع جراحی های بسته و تزریق بهره گرفته می شود.درمان دستی درمانی نیز یکی از روشهایی است که در کلینیک ما در کنار سایر مدالیته ها در صورت نیاز و تشخیص پزشک برای کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02122780702 تماس حاصل فرمایید.

انواع مانوال تراپی


برای مراقبت‎های کایروپراکتیک، مانوال تراپی شامل جابجایی فیزیکی بافت نرم، مفاصل و مهمتر از همه ستون فقرات می‎باشد.

نوعی از مانوال‎تراپی نقطه شروع درمان، اذعان می‎دارد که محل درد ممکن است در جایی که علت اصلی درد در آنجا قرار دارد؛ نباشد. به عنوان مثال یک گره عضلانی یا نقاط حساس دیگری ممکن است نقطه شروع دردی باشند که در نقاط دیگر بدن احساس می‎شود و به نظر می‌رسد که هیچ ارتباطی با این نقاط حساس ندارند. متخصص کایروپراکتیک، ارتباط میان مناطق مختلف بدن را درک می‎کند و می‎داند که با درمان نقطه منشاء درد، دردی که در جای دیگر بدن وجود دارد از بین خواهد رفت.

نوع دیگری از مانوال تراپی (روش گیرنده نوموتونوس) وضعیت هایی را تعیین می‌کند که اغلب نتیجۀ آسیب یا فشار بیش از حد در ناحیه نخاعی هستند، که موجب اسپاسم عضلانی حاد می‎شوند. عدم کنترل این وضعیت‎ها می‌تواند باعث آسیب بیشتر شود. با فشار دادن به روش تجویز شده، نقاط منشاء درد که باعث اسپاسم‎ها می‎شوند و خود اسپاسم‎ها می توانندکاهش یافته یا به کلی از بین بروند.

طریقه عمل

در طی یک جلسه درمان کایروپراکتیک، دست ها برای دستکاری‎کردن اطراف ستون فقرات و سایر نقاط بدن مورد استفاده قرار می‎گیرند. این نوع درمان دستی در نقاط مختلف بدن کاربرد دارد. ماساژ (ماساژ درمانی) باعث تحریک و افزایش جریان خون در مناطق خاص و افزایش تحرک و انعطاف پذیری می‎شود. منوال‎تراپی نیز می‎تواند با اعمال نوعی کشش، تاثیر داشته باشد که می‎تواند به طور موقت باعث کاهش فشار و بهبود جراحت شود.

مزایای کایروپراکتیک


یکی از رایج ترین دلایل مراجعه به متخصصان کایروپراکتیک کاهش درد کمر  است درحالیکه مراقبتهای پزشکی سنتی ادعا می‎کنند در این زمینه موفق بوده‌اند، اثرات درمانی، راحتی، تسکین و بهبودی بیشتر از این شیوه‎های پزشکی سنتی، در جلسات منوال‎تراپی کایروپراکتیک توسط بسیاری از افراد به اثبات رسیده است. منوال‎تراپی کایروپراکتیک برای کسانی که از آسیب‌دیدگی، ناراحتی گردن و یا سردرد شدید رنج می‎برند نیز باعث از بین رفتن درد برای مدت طولانی شده است.

صرف نظر از آنچه که تجربه می‎کنیم، کمردرد، درد گردن یا حتی گرفتگی‏های عمومی در بدن می‏توانند با مراجعه به متخصص کایروپراکتیک و به لطف قدرت درمان منوال تراپی بهبود یابند.

مزایای کایروپراکتیک

از آنجا که ممکن است جابجایی جزئی ستون فقرات ناشی از فعالیت‌های ظاهراً طبیعی باشد و نه یک اتفاق آسیب زا یا حاد، بنابراین ممکن است ارزیابی مناسب با علائم درد شما لازم باشد. هنگامی که درباره تجربیات روزانه خود از شما سوال می‌شود ممکن است متوجه شوید که بعضی از چیزهایی که احساس می کنید صرفاً مربوط به گذراندن «یک روز بد» نیستند؛ بلکه نشانه‎هایی از یک مشکل عمیق و بالقوه هستند.

اگر شغل شما یک کار فیزیکی سنگین و چالش برانگیز باشد که برای انجام آن انتظار زیادی از بدن شما برود؛ انجام منظم مراقبتهای کایروپراکتیک می‎تواند توانایی شما برای انجام شغل‎تان را افزایش دهد و همچنین از وقوع مشکلات ناشی از فشار زیاد شغلی جلوگیری کند. برای آتشنشانان، امدادگران، کارگران کارخانه‌هایی که به صورت مکرر در حال انجام حرکات تکراری هستند، کارمندان و افرادی که مدت زیادی در حالت نشسته یا  ایستاده باقی می‏مانند، در صورتی که در بدن خود احساس بی حسی، درد یا گرفتگی عضلات دارند؛ ملاقات با یک متخصص کایروپراکتیک می‎تواند مفید باشد؛ چرا که تجربه هریک از این موارد ممکن است نشان دهنده این باشد که حرکت جزئی در ستون فقرات باعث انهدام جریان آزاد سیستم واکنش عصبی شده است و ممکن است متخصص کایروپراکتیک بتوانند تغییرات درمانی شگفت‎ انگیزی در محدوده حرکات، میزان درد و حتی وضعیت روحی این افراد به وجود بیاورد.

کمردرد و درمان کایروپراکتیک


کمردرد و درمان کایروپراکتیک

هنگامی که متخصص کایراپراکتیک، عامل پنهان درد کمر ( ناشی از عصب سیاتیک ستون فقرات شکستگی استخوان ران یا لگن یا دیسک بین مهره ای) را پیدا کند، طرح درمانی را پیشنهاد می‌کند که ممکن است شامل درمان با پدها، حمام آب گرم یا جکوزی، ماساژ درمانی که گزینه محبوبتری است زیرا نه تنها به عضلات و بافت نرم کمک می‎کند، بلکه نوعی آرامش عاطفی نیز به فرد می‎بخشد؛ ورزش نیز برای درمان کمردرد تجویز می‎شود.

زمانی بود که مردم با کاهش فعالیت بدنی و استراحت کردن در رختخواب سعی می‎کردند درد کمر را کاهش دهند؛ اما اکنون علم ثابت کرده است که ورزش یکی از بهترین راه‎ها برای افزایش قدرت عضلات کمر و افزایش انعطاف‎پذیری است. اما مهم است که روش مناسب ورزش کردن را یاد بگیریم تا شرایط بدتر نشود. انتخاب روش زندگی مناسب نیز اهمیت بسیاری دارد. از بین بردن وزن اضافه باعث کاهش فشار بر روی کمر می‎شود. مراقب بودن برای ننشستن به مدت طولانی و برای زنان به حداقل رساندن موارد پوشیدن کفش پاشنه بلند.

هنگامی که افراد تحت فشار قرار می‎گیرند، تمایل دارند عضلات گردن شانه‌ها و پشت شان را منقبض کنند این کار به نوبه خود باعث فشرده شدن رگ‎ها و افزایش فشار خون می‎شود که به فشار آمدن به اعصاب و درد می‎انجامد. ماساژ ناحیه کمری می‎تواند گردش خون را بهبود بخشیده و به کاهش ناراحتی کمک کند.

محققان همچنین دریافتند که ماساژدرمانی باعث تولید انتقال‎دهنده‎های عصبی به نام اندورفین‎ها می‎شود که به شکل مسکن طبیعی عمل می‎کنند و باعث افزایش احساس رضایتمندی و کاهش استرس می‌گردند. ماساژ درمانی همچنین مانع تولید کورتیزول (هورمون شناخته شده به عنوان افزایش دهنده استرس) می‎شود.

درمان کایروپراکتیک برای دیسک میان مهره‌ای


درمان کایروپراکتیک برای دیسک میان مهره‌ای

هیچ برنامه درمانی واحد استانداردی برای دیسک‎های میان مهره‎ای گردن و کمر وجود ندارد. بنابراین فیزیوتراپیست درمان را بر اساس نیازهای فردی و عواملی مانند طول مدت بیماری، میزان درد و سلامتی بیمار تعیین می‎کند. با این حال به طور معمول درمان با گزینه‎های غیرجراحی شامل فیزیوتراپی، تزریق، مانوال‎تراپی کایروپراکتیک یا تجویز دارو شروع می‎شود. اگر شرایط بدون تسکین درد ادامه پیدا کند احتمالاً جراحی لحاظ می‎شود.

تشخیص و درمان رادیکولوپاتی


تشخیص و درمان رادیکولوپاتی

خبر خوب این است که رادیکولوپاتی معمولاً به درمان کایروپراکتیک پاسخ می‌دهد که می‌تواند شامل تجویز داروهای ضد التهابی، درمان فیزیوتراپی یا منوال‎تراپی کایروپراکتیک باشد. به طور کلی این وضعیت در ۶ تا ۱۲ هفته بهبود می‎یابد. اگر درد رادیکولوپاتی همچنان ادامه یابد ممکن است درمان‎های غیرجراحی بیشتری مانند تزریق استروئید استفاده شود یا در موارد بدتر از آن احتمالاً جراحی تجویز می‌شود.

اگرچه هیچ روش پیشگیری تضمین شده‌ای برای بیماری رادیکولوپاتی وجود ندارد، ورزش، اجتناب از هرگونه فعالیتی که ‌به ناحیه آسیب‌دیده فشار وارد کند و باقی ماندن در یک وزن مناسب می‌تواند خطر ابتلاء به رادیکولوپاتی را کاهش دهد.

مراقبت کایروپراکتیک و سردرد


مراقبت کایروپراکتیک و سردرد

مراقبت های کایروپراکتیک به خصوص برای مقابله با سردرد، به ویژه سردردهای میگرنی و سردرد تنشی ، موثر است.

درمان سردردهای میگرنی

بسیاری از افرادی که از سردرد میگرنی رنج می‏برند، از داروهای مسکن استفاده می‎کنند. هنگامی که این بیماران از داروهای مسکن استفاده می‎کنند در واقع علائم بهبود می‎یابد اما علت اصلی ناراحتی آنها یعنی میگرن باقی می‎ماند.

با استفاده از درمان‎های تخصصی کایروپراکتیک، بیماران مبتلا به میگرن هجوم این بیماری را کمتر گزارش می‎کنند. از آنجایی که اکثر سردردها به مشکلات زیستی-مکانیکی در ستون فقرات گردنی مربوط می‎شوند، درمان توسط یک متخصص کایروپراکتیک می‎تواند این مشکلات را از طریق مانوال‎تراپی ستون فقرات، بهبود بخشد. در نتیجه احتمال ابتلا به سردرد کاهش می‎یابد.

متخصصان کایروپراکتیک همچنین از ماساژدرمانی که ماساژ بافتی عمیق نامیده می‎شود، استفاده می‎کنند که باعث کاهش وزن و شل شدن عضلات می‎شود. ماساژ درمانی با آرام کردن مناطق آسیب دیده، باعث کاهش درد در افراد مبتلا به اسپاسم عضلانی که دچار سردردهای میگرنی هستند نیز می‎شود.

با انجام منظم مانوال‎تراپی توسط متخصص کایروپراکتیک، جریان خون مناسب در بدن شکل می‌گیرد و وضعیت بهبود یافته، تعداد حملات میگرنی کاهش می‎یابد.

آسیب های ستون فقرات و مراقبت کایروپراکتیک


آسیب های ستون فقرات و مراقبت کایروپراکتیک

مراقبت‎های کایروپراکتیک به عنوان راهی برای کاهش درد به صورت طبیعی توصیه می‌شوند و به بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک می‌کنند. یک متخصص کایروپراکتیک با اعتقاد به این که دردهای ناشی از صدمات به دلیل قرار گرفتن ستون فقرات در وضعیت نامناسب به وجود آمده‎اند، عملیات منوال‎تراپی ستون فقرات را انجام می‎دهد؛ با این حال یک متخصص کایروپراکتیک ممکن است از ماساژ بافتی عمیق، اولتراسوند، و برخی دستگاه‌های تحریک الکتریکی نیز استفاده کند.

طبقه بندی مراقبت کایروپراکتیک قابلیت های الکتریکی


طبقه بندی مراقبت کایروپراکتیک قابلیت های الکتریکی

درد مزمن مفصلی در میان مردم همراه با سایر وضعیت‎های استخوانی-عضلانی رایج است. درمان پرده‎های الکتریکی می‎تواند بافت آسیب دیده و ماهیچه های بالا و پایین کمر، گردن و شانه ها را درمان کند.

پزشکان روش‌های الکتریکی را برای بیماری‎های مختلف مفید می‌دانند. در میان انواع روش‎های تحریک الکتریکی در دسترس، روش اولتراسوند و تحریک الکتریکی عصب پوستی (TENS)رایج ترین روش‎ها برای بیماری‎های مانند سندروم تونل کارپال (CTS) می باشند.

CTS معمولاً در افرادی رخ می‌دهد که تمام روز با کامپیوتر کار می‎کنند یا شغل هایی دارند که نیاز به حرکات دستی تکراری دارد. مانند مکانیک ها یا فروشندگان مواد غذایی.

روش اولتراسوند به کاهش تورم مچ دست، انبساط ماهیچه‎ها در مناطق آسیب‎دیده، افزایش متابولیسم محل آسیب و ایجاد انعطاف پذیری در بافت های اتصالی کمک می‌کند.

مهم است که قبل از ماساژ بافت نرم از روش اولتراسوند استفاده کنید؛ چراکه گرمای تولیدشده در این روش باعث تحت تاثیر قرار گرفتن عضلات می‎شود.

به غیر از درمان CTS التراسوند می‌تواند در سایر وضعیت‎ها نیز مفید باشد، این درمان همچنین برای آسیب‏های شدیدی که در پی ورزش به وجود آمده‌اند، برای آسیب مچ پا، کمردرد، تاندون‎ها و مسائل مانند این‎ها، مشکلات بافت آسیب دیده، اسپاسم عضلانی و حتی مشکلات مربوط به ادرار زنان مفید است.

بارداری و کایروپراکتیک


بارداری و کایروپراکتیک

بسیاری از پزشکان ارزش مراقبت‎های کایروپراکتیک برای زنان باردار را تشخیص می‎دهند. آنها حتی این مراقبت را در دوران بارداری توصیه می‎کنند منوال تراپی منظم به شما کمک می‌کند تا تعادل لگن را افزایش دهید و فشار را در این ناحیه بکاهید. اگر دچار کمردرد مربوط به بارداری هستید مراقبت‎های منظم کایروپراکتیک می‌تواند آن را برطرف کند

تلفن نوبت دهی کلینیک