درمان تق‌تق کردن و صدا دادن مفصل شانه و کتف بدون جراحی

 

تق‌تق شانه یک اصطلاح پزشکی است که برای صدای تق‌تق شانه یا احساسی که در زمان حرکت مفصل آن ایجاد می‌شود اطلاق می‌شود. این صدا به دلیل وجود اصطکاک بین استخوان و غضروف یا قطعات شکسته شده استخوان که در مفاصل استخوان باقی مانده است به وجود می‌آید. صدای تق‌تق شانه ممکن است در هر سنی ایجاد شود اما بیشتر در افراد مسن شنیده می‌شود. در بسیاری از موارد، صدای تق‌تق شانه به دلیل استفاده هر روزه و تغییراتی که به مرور زمان در مفاصل ایجاد می‌شود شنیده می‌شود. این عارضه معمولاً یک احساس بدون درد است و جای نگرانی ندارد. به هر حال، اگر این صدای تق‌تق با درد در هنگام حرکت مفاصل همراه شد باید مورد بررسی و معاینه قرار گیرد. آسیب‌دیدگی‌های احتمالی شدید مفاصلی مانند شانه ممکن است باعث ایجاد صدای تق‌تق شود. در برخی موارد، احساس یا صدای تق‌تق در مفاصل شانه ممکن است نشان‌ دهنده وجود مشکل در شانه باشد.

اکثر اوقات، افزایش سن علت ایجاد صدای تق‌تق در شانه شناخته می‌شود. اگر افراد زیر 30 سال در شانه‌های خود صدای تق‌تق را احساس کنند ممکن است به دلیل استفاده مکرر و بیش از حد از شانه یا آسیب‌دیدگی‌های قبلی شانه که منجر به شل شدن رباط‌های آن شده است باشد. این عارضه در ورزشکاران جوان که در ورزش‌های پر برخورد شرکت می‌کنند دیده می‌شود. افرادی که سن آنها بیش از 55 سال است و در شانه‌های خود صدای تق‌تق را احساس می‌کنند بیشتر به دلیل تغییرات دیژنراتیو در مفاصل دچار این عارضه می‌شوند. کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی امید با شناسایی علت تق‌تق شانه شما درمان‌هایی نظیر ماساژ تراپی، درمان دستی و یا حرکات ورزشی را به شما توصیه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ 02122780701 تماس حاصل فرمایید.

علل صدا دادن مفصل شانه


علت صدا دادن مفاصل

در زیر به برخی از علل ایجاد صدای تق‌تق در شانه اشاره شده است:

پارگی لابرال

پارگی لابرال از علل صدا دادن مفصل شانه

مفصل شانه از یک گوی و یک سوکت تشکیل شده است که در یکدیگر چفت شده‌اند. یک حلقه از بافت فیبری اطراف سوکت مفصل شانه را احاطه کرده که به آن لابروم گفته می‌شود. این حلقه مانند یک اتصال برای رباط عمل کرده و باعث می‌شود که گوی شانه در جای خود بماند. اگر لابروم شانه به دلیل آسیب‌دیدگی یا فشار مکرر و بیش از حد پاره شده یا آسیب ببیند علت صدا دادن مفصل شانه می‌باشد.

  درمان سندروم پیریفورمیس با تزریق، جراحی و حرکات کششی و اصلاحی

پارگی روتاتور کاف

پارگی روتاتور کاف از علل صدا دادن مفصل شانه

اگر تاندون‌های روتاتور کاف پاره شود، لبه شل شده در شانه ممکن است رباط‌ها یا ساختارهای موجود در شانه را گرفته و در نتیجه منجر به صدا دادن مفصل شانه همراه با درد شود.

دررفتگی شانه

دررفتگی شانه از علل صدا دادن مفصل شانه

دررفتگی شانه معمولاً به دلیل آسیب‌دیدگی‌های حاد ایجاد می‌شود. دررفتگی شانه شایع‌ترین دلیل ایجاد صدای تق‌تق در شانه است. آسیب‌دیدگی شانه باعث می‌شود که مفصل شل شده و گوش شانه از لبه سوکت خارج شود. وقتی که این گوشه دوباره به محل خود بازمی‌گردد باعث صدا دادن مفصل شانه می‌شود.

آرتروز

آرتروز از علل صدا دادن مفصل شانه

به دلیل از بین رفتن غضروف اطراف مفصل، بالشتک‌های که قبلاً وجود داشتند از بین می‌روند. این عارضه باعث می‌شود که سطح استخوان‌های شانه در هنگام حرکت به هم ساییده شوند. استخوان‌های شانه ماهیتاً سخت بوده و به همین دلیل زمانی که غضروف‌ها از بین می‌روند، لغزش آنها روی هم تولید صدای تق‌تق می‌کند.

علائم


علائم ممکن است شامل اصوات یا احساسات زیر باشد:

 •  کمر درد یا درد در بالای شانه زمانی که دست را بالای سر برده یا شانه‌ها را بالا و پایین می‌برید.
 •  صدا یا احساس تق‌تق در استخوان کتف زمانی که دست خود را بلند می‌کنید.
 •  احساس ضعف در دست‌ها
 •  احساس بال در آوردن که باعث می‌شود یک لبه استخوان کتف از بدن بیرون بزند.
 •  دشوار بودن حرکت دادن دست در بالای سر به دلیل درد و ضعف استخوان کتف
 •  تفاوت قابل مشاهده در حرکات دردناک استخوان کتف

تشخیص


پزشک برخی آزمایش‌ها را برای کمک به تشخیص احتمال ابتلا به صدا دادن مفصل شانه انجام می‌دهد. پزشک همچنین تشخیص می‌دهد که درد چگونه از گردن، مفصل شانه یا قسمت‌های دیگر ایجاد می‌شود یا چگونه باعث ایجاد محدودیت در حرکات استخوان کتف شما می‌شود. پزشک ممکن است برای دست‌یابی به یک تشخیص دقیق یا تأیید تشخیص، دستور انجام برخی آزمایش‌ها مانند عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس را بدهد تا بتواند احتمال آسیب‌دیدگی‌های دیگر در ستون فقرات، دنده‌ها و استخوان کتف را رد کند. عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس در همه موارد لازم نیست.

  علت،علائم ودرمان بدون جراحی سندرم ایمپینجمنت یا گیر افتادگی شانه

اقدامات درمانی برای صدا دادن مفصل شانه


اقدامات درمانی معمول برای درمان صدا دادن مفصل شانه عبارتند از:

استراحت

مهم‌ترین کار، محافظت از شانه‌ها در برابر آسیب‌دیدگی است. این ممکن است شامل یک دوره استراحت و آموزش در مورد فعالیت‌ها و حرکات آسیب‌زا شود.

افزاش انعطاف‌پذیری

افزاش انعطاف‌پذیری برای درمان صدا دادن مفصل شانه

صدای تق‌تق شانه غالباً به گرفتگی عضلات در دیواره قفسه سینه، شانه و گردن مرتبط است. پزشک ممکن است در صورت ملاحظه گرفتگی در این عضلات یا عضلات دیگر این مشکل را تشخیص داده و برخی حرکات کششی آرام را به شما آموزش دهد. پزشک همچنین ممکن است از روش‌های درمان دستی مانند ماساژ و رهاسازی نقاط ماشه‌ای برای کمک به شل شدن و کشش عضلات استفاده کند.

سرما درمانی

سرما درمانی صدا دادن مفصل شانه

اگر شانه‌های شما دچار صدای تق‌تق شده است از سرمادرمانی برای مدیریت درد و کاهش تورم استفاده کنید. از یک بسته یخ در اطراف استخوان کتف به مدت 15 تا 20 دقیقه و هر دو ساعت یک مرتبه استفاده کنید.

مصرف مسکن‌های ضدالتهابی

مصرف مسکن‌های ضدالتهابی برای درمان صدا دادن مفصل شانه

داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن (آدویل، موترین) یا ناپروکسن (آلیو) به کاهش درد و تورم در شانه که به دلیل ابتلا به صدای تق‌تق ایجاد شده‌اند کمک می‌کند.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی یک روش درمانی است که غالباً در درمان‌های فیزیکی و آموزش‌های ورزشی به کار برده می‌شود و به بیمار یا ورزشکار کمک می‌کند که سریع‌تر به حالت و عملکرد طبیعی خود دست یابد. این روش با تحریک فیبرهای عصبی بزرگ‌تر که از روی فیبرهای عصبی کوچک‌تر گذشته و باعث ایجاد درد می‌شوند به درمان درد شانه و درمان صدا دادن مفصل شانه و کتف کمک می‌کند.

ورزش

ورزش‌های مناسب برای کمک به رفع صدای تق‌تق شانه شامل موارد زیر هستند. اگر شما وقتی که انگشت شصت خود را روی ناحیه آسیب‌دیده فشار می‌دهید، درد را احساس می‌کنید این تمرینات را با نگاه داشتن شصت خود به سمت بالا و سقف انجام دهید.

چرخش به داخل

تمرین چرخش به داخل برای درمان صدا دادن مفصل شانه

تمرین چرخش شانه می‌تواند به استفاده از کش یا باند الاستیکی ورزشی انجام شود. یک طرف کش را به یک جای مطمئن مانند لبه میز ببندید. در حالی که کش در سمتی که می‌خواهید آن طرف را تمرین دهید طرف دیگر کش را به دست مخالف بگیرید. آرنج خود را با زاویه 90 درجه خم کنید. قسمت فوقانی بازوی طرف مخالف را نگه داشته و کش را تا آنجا که می‌توانید به سمت بدن خود بکشید. این حالت را 2 تا 3 ثانیه حفظ کرده و به آرامی دست خود را به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت را 10 مرتبه و در سه ست انجام دهید

  9 ورزش برای درمان گردن درد و تقویت عضلات گردن همراه با تصویر

لیفت از جلو

تمرین لیفت از جلو برای درمان صدا دادن مفصل شانه

لیفت از جلو را در حالی که نشسته یا ایستاده‌اید انجام دهید اما در هنگام انجام این تمرین باید کمر شما کاملاً صاف باشد. در هر دست خود یک دمبل گرفته و دست‌ها را کنار بدن قرار دهید. آرنج خود را صاف نگه دارید و دست خود را تا ارتفاع شانه بالا بیاورید. این حالت را 2 تا 3 ثانیه حفظ کرده و به آرامی دست خود را پایین بیاورید. این حرکت را با دست دیگر تکرار کنید. دست‌های را تغییر داده و وزنه را 10 مرتبه بالا ببرید. این تمرین را در سه ست انجام دهید.

کشش یا اکستنشن

اکستنشن به تقویت عضلات که دست را پشت سر شما می‌برند کمک می‌کند.
روی شکم دراز بکشید. با یک دست یک دمبل بردارید و دست خود را از کنار سطحی که روی آن خوابیده‌اید آویزان کنید. آرنج خود را صاف نگه دارید، دست خود را تا سطح بدن بالا بیاورید. این حالت را 2 تا 3 ثانیه حفظ کرده و سپس به آرامی دست خود را پایین بیاورید. این تمرین را 10 مرتبه و در سه ست تکرار کنید.

آیا می‌توان از ایجاد صدای تق‌تق در شانه پیشگیری کرد؟


متخصص طب فیزیکی برای کمک به پیشگیری از بروز دوباره آسیب‌دیدگی و صدا دادن مفصل شانه توصیه‌های زیر را به شما می‌کند:

 •  وضعیت بدنی صاف و خوب خود را حفظ کرده و از دولا شدن پرهیز کنید.
 •  استخوان کتف و عضلات مفصل شانه خود را تقویت کنید.
 •  از روش‌های ورزشی درست در زمان انجام ورزش‌هایی که نیاز به بلند کردن دست تا بالای سر دارد استفاده کنید.

مقالات مرتبط

104 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام.براثر فشارآوردن
  کشیدن علفهای هرز اززمین شانه راستم تق تق میکند وتیر می‌کشد.لطفا راهکار بفرمایید متشکرم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:29 ق.ظ

   سلام در این موارد التهاب شانه و گرفتگی عضلات از شایع ترین حالت ها است که پیش می اید و بهتر است پیگیری و درمان شود

   پاسخ
   • سلام من صدای تق تق رو در قسمت تر قوه سینه ام احساس میکنم به خصوص وقتی تمرین میکنم دلیلش چی میتونه باشه و راه درمانش چیه

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 25, 2020 5:30 ق.ظ

     احتمالا آسیب مزمن به مفصل ترقوه آی دارید که باید دارو تجویز شده و جلسات فیزیوتراپی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
     • سلام من ۳۴ سالمه یمدت دوتا کتفام بشدت درد میکنن و صدای خیلی بدی همرا بادرد دارم اصلن دستامو بالا و پایین نمیتونم ببرم حتی رو دستام نمیتونم بخابم کلن دستام بی اختیار شدم از بس کتفام درد میکنن

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      ژانویه 9, 2021 12:11 ب.ظ

      با توجه به شرح حال شما باید معاینه شده و ام آر آی از گردن و سرشانه تهیه شود

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • سلام.من چند سال پیش ورزش رزمی انجام میدادم.از همون زمان شانه راستم زمانی که دستم رو می چرخونم یا دستم رو بالا میگیرم صدا میده و درد خیلی خفیف ولی عذاب آوری داره.لطفا راهنمایی بفرمائید.با تشکر

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      فوریه 17, 2021 8:57 ق.ظ

      برای این نورد باید معاینه شده و ام آر آی تهیه شود احتمالا آسیب ساختار های داخلی شانه را دارید

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 • علی موحدی نسب
  آگوست 19, 2019 7:08 ق.ظ

  با سلام من حدود بیست سال است که از درد شانه رنج میبرم ازمراجعات بیشمار به پزشک خسته وناامید شده ام چندین بار ام آر آی کرده ام حدود چهل جلسه فیزیوتراپی انجام داده ام اما کماکان درگیر این درد کشنده هستم. ممنون میشم اکر کمکم کنید وراه حلی ارائه بفرمایید. شروع این درد باانجام بدنسازی غیر علمی بود. وقتی دستها رابالا میبرم زمان پاییت آوردن صدا میده ودرید زیادی هم داره درد در زمان فعالیت شدید میشه وامکان خوابیدن روی کتفهاراهم سالهایت ندارم.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:28 ق.ظ

   سلام در صورت امکان تصویر ام ار ای رو برای بنده ارسال کنید

   پاسخ
 • شهرام شه منش
  آگوست 21, 2019 11:25 ق.ظ

  با سلام حدود دو سال پیش در اثر چرخش بازو برای بلند کردن وزنه پرورش اندام وسوپر پرس سینه بازوی سمت چپم بشدت درد گرفت که با بستن کش نگه دارنده ودیگر ورزش نکردن ومصرف قرص نیو لایف تا حدود خیلی زیادی درد برطرف شده بود ولی برای بالا اوردن ونگه داشتن وسایل سنگین کم میاوردم ومجبور بودم از دست دیگرم کمک بگیرم تا بک هفته پیش که بر اثر بی احتیاطی روی همان بازو زمبن خوردم وپس از مراجعه به پزشک وتشخیص در رفتگی بازو وجا انداختن حالا دوباره همان وضعیت قبل با شدت خیلی بیشتری شروع شده بطوری که بازویم رابیشتر از ده سانتیمتر بدون کمک دست دیگرم نمتوانم از بدنم جدا کنم ضمن اینکه وقتی این کار را با کمک دست دیگرم انجام میدهم دردخفیفی عضلات دستم را ازار میدهد برای همین خواهشمندم راهنماییم نمایید ضمنا شغلم رانندگی است وبه هر دو دست نیاز دارم ولی دستی را که درد میکند را با کاور بسته ام وکار کردن را برایم خیلی سخت کرده پیشا پیش از راهنمایهایتان سپاسگذاری میکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:28 ق.ظ

   سلام در این موارد بهتر است تزریق در شانه به منطور کنترل التهاب و بعد از آن فیزیوتراپی برای رفع گرفتگی عضلات و تقویت انها انجام شود

   پاسخ
 • با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون
  بنده 38 سالمه و حدود 6 ماهه ورزش بدنسازی انجام میدم و در کتف چپم با صدا و درد در بعضی حرکات مواجه ام. طوری که به هیچ عنوان حرکت بارفیکس دست باز رو نمیتونم اجرا کنم.
  البته سالها در شغل سابقم با دست کار سنگین کردم و همیشه جعبه ابزار سنگین در دست چپ داشتم.
  عکس گرفتم و فیزیوتراپیست بهم گفته شانه هام سندرومی دارن که در حال سایش اند.
  سوال بنده اینه که واسه این مشکل پیش چه متخصصی باید برم و آیا با حرکات اصلاحی قابل درمان هست یا نه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:25 ق.ظ

   سلام‌می توانید به متخصص طب فیزیکی مراجعه کنید

   پاسخ
 • باسلام 18سال دارم چندین سال است که مفاصلم صدا می دهد کف پایم صاف است مدتی در نوجوانی باشگاه والیبال میرفتم واین صدا ها بیشتر شد در مفاصل مچ پا زانو ولگن ودر راس انها کتفهایم وشانه همچنین گردنم هم صدای تق تق میدهد ورزش را کلا قطع کردم صدا ها برطرف شدند تا همین چند وقت پیش که به خاطر کیست استخوانی به دکتر مراجعه کردم وگفتم رباط آرنجم هم در رفته است.دکتر گفت رباط هایت ضعیف شده وباید ورزش کنی دوباره ورزش راشروع کردم ولی این دفعه صدا ها از دفعه ی قبل هم بد تر بودند و ورزش را قطع کردم لطفا من را راهنمایی کنید باتشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 15, 2019 7:12 ق.ظ

   سلام با توجه به شرایطی که توضیح دادید پیشنهاد چند جلسه فیزیوتراپی تخصصی رو می کنم

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشيد من به دنبال احياء و ماساژ قلبي بيماري كه با أرست قلبي به اورژانس آورده بودن دچار درد شديد شانه شدم الان يك ماه گذشته همچنان گاهي شانه ام درد ميكنه و صداي تق تق ميده گاهي از خواب بيدارم ميكنه لازم پيگيري كنم يا به مرور خوب ميشه ؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 15, 2019 7:11 ق.ظ

   سلام این مورد یک اسیب هست که در پی ان التهاب در شانه ایجاد شده و با بررسی می توان درمان هم انجام داد

   پاسخ
 • باسلام وتشکر بابت سایت خوبتون من نوزده سالمه و دوسال پیش یکی از دوستانم دست چپم را گرفت و محکم به سمت خودش کشید ودر کتفم یه صدای تقه شنیدم ودرد گرفت اما بعد از اون شانه ام هنوز موقع یه حرکت مثلا بارفیکس صدابلند میده ولی درد نداره موقع صدا دادن حس میکنم مفصلم جابه جا میشه اما با درد همراه نیست آیا مشکلم جدیه ؟! ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 1, 2020 8:14 ق.ظ

   سلام برای پی بردن به جدی یا نبودن این مورد باید عکس رادیوگرافی یا ام ار ای تهیه شود

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ، من رشته پرورش اندام رو به صورت حرفه ای دنبال میکنم

  امروز با صدای تق تق روی مچ ، کلی از انرژیم گرفته شد و یه حالت افسردگی بهم دست داد

  دردی نداره و صدا از حرکت مچ به بالا و پایین دیده نمیشع ، فقط در چرخش مچ صدای تق تق در میاد

  میخواستم بدونم این علائم خطرناکه برام ؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 6:48 ق.ظ

   خیر خطری نخواهد داشت فقط باید عضلات ان را تقویت کنید

   پاسخ
 • سلام من چن روزه قسمت کتفم تق تق میکنه و البته درد هم داره پارسال شونه و گردنم درد گرفت رفتم دکتر و ام آر ای گفتن دیسک گردن گرفتی که البته بعد از چن مدت که زیر نظر دکتر بودم حدود ۹۰ درصو بیشتر خوب شدم اما چن روزیه دوباره قسمت گردن به صورت جزئئ اما شونه ام خیلی درد داره دلیلش چیه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 6:48 ق.ظ

   بفرمایید چند ساله هستید و ایا ام ار ای از گردن دارید؟

   پاسخ
 • سلام من کتفم بالا پاین میکنم تق تق صدا میده چیکار کنم کمکم‌کتید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:21 ق.ظ

   در صورتی که این صدا از خود مفصل منشا باشد نیاز به اقدام خاصی ندارد و در صورتی که مربوط به گرفتگی عضله باشد باید درمان شود

   پاسخ
   • سلام من وقتی دستم رو بالا میبرم وهمچنین پایین میارم صدای تق تق میده ضمن اینکه درد نداره.مشکل چی هست.

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژانویه 9, 2021 12:12 ب.ظ

     سلام وقت بخیر
     به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

     ۱. سن بیمار
     ۲. شرح حال بیماری
     ۳. تصویر مدارک پزشکی
     ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

     شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

     پاسخ
 • سلام، ۲۰ ساله هستم و ورزش بدنسازی حرفه ای انجام میدم، از سه ماه پیش جفت کتف‌هام شروع به درد در حرکت به بعضی جهات کردند، و کتف راست هم صدای تق تق در حرکت از داخل به سمت بیرون میده(در حرکت از بغل و حرکتی مثل نشر از جانب) پیش ارتوپد رفتم فقط سلکوکسیب تجویز کرد و گفت یه ماه استراحت کن، امام بعد از یک ماه هنوز خوب نشده، لطفا راهکار بدید،ممنونم.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 22, 2020 12:18 ب.ظ

   در حرفه شما غالبا مفصل کوچک شانه دچار مشکل می شود که می توان با تزریق درمان یا فیزیوتراپی تخصصی نمود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من درد پشت شانه دارم و وقتی دستمو میچرخونم صدای تق تق میده و این رو گردنم و رو ماهیچه ی فکم رو هم تحت تاثیر قرار داده و موقع حرف زدن احساس بی حسی تو اون طرف دهنم میکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 22, 2020 12:13 ب.ظ

   برای رسیدن به تشخیص نیاز هست که ستون مهرهای گردن، عضلات اطراف آن بررسی شوند
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۶ سال پیش بدنسازی کار میکردم حرکت سر شانه با هالتر میزدم که شروع کرد به تق تق کردن دیگه قدرتی هم نداشت .از اون موقع بدنسازی رو تعطیل کردم هنوزم صدا میده یه کمی هم درد دارم لطفا راهنمایی کنید ببینم باید چیکار کنم.یا اینکه اشکال نداره باز بدنسازی رو ادامه بدم …ممنون میشم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 9, 2020 10:08 ق.ظ

   باید گردن و عضلات سرشانه شما مورد بررسی و معاینه قراربگیرد
   در صورتی که این دردها و صدا ناشی از گرفتگی عصله باشد بله می توانید بدنسازی را ادامه دهید
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • اگر بعد از تمام شدن بافتنی درد و سوزشی را در محل ارنج شانه و گردن احساس کنیم نشانه چیست؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:11 ق.ظ

   حال به دلیل فشار های مداوم و کارهایی هستش که شما انجام می دهید که به صورت اولیه گرفتگی های عضلانی و به صورت ثانویه آسیب های به سبک های دست ها ایجاد می شود

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ٢٢ سالمه بدنسازى ميرم يه ٣ هفته است كه استراحت ميكنم كتف راستم توى حركات نشر و سرشانه نظام درد ميگيره قدرتش كم شده الان خالى دستمو تو اين جهتا تكون ميدم درد ميگيره

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:11 ق.ظ

   به احتمال بسیار زیاد دچار التهاب و آسیب شده است و برای پیشگیری از اینکه این آسیب و التهاب کهنه و اذیت کننده نشود باید معاینه شده و درمان دریافت کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • باسلام و احترام
  اینجانب در هنگام ورزش بدنسازی و حرکات مخصوص سرشانه در تکرارهای بالا و مخصوصا حرکات لیفت از جلو و یا جانب در رباطهای شانه چپ احساس درد و صدا دارم. البته به نظر شانه سمت چپ بنده بصورت مادرزادی در جای خود نیست. کمی انحراف داشته و مکان اتصال رباطها کمی متفاوت از شانه راست است که بنده در شانه راست هیچ دردی در اجرای حرکات ندارم. البته درد فقط در اجرای حرکات و کمی بعد از آن است و در طول روز دردی وجود ندرد. آیا این درد میتواند مهم و اذیت کننده باشد؟؟
  باسپاس

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:10 ق.ظ

   بله این درد نشان دهنده التهاب در مجموعه شانه هستش و باید مورد بررسی قرار گرفته تشخیص بگیرید و درمان آن هرچه سریعتر شروع شود به این دلیل که التهابات این مفصل در صورتی که که نشود درمان آنها سخت تر می شود.

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام
  حدود ۱۰سال است که از درد کتف و گردن رنج میبرم هرجا مراجعه کردم گفتند مهره ۴&۵ گردن درگیر است تا اینکه ۴ماه پیش جراحی و تعویض دیسک گردن انجام شد اما متأسفانه نه تنها درد و صدای تق تق پشت دست راست(کتف) خوب نشد که بی حسی و برق گرفتگی دست چپ هم اضافه شد سالهاست که زندگی به کابوس درد بدل شده و حتی روی شانه مقابا(چپ)هم نمیتوانم بخوابم از درد کتف ودست راست ترا به خدا خواهش میکنم و هزاران بار دعای خیر این حقیر را بدرقه خخود خواهید داشت یک راهنمایی جامع و صحیح بفرمایید سپاسگزارم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:09 ق.ظ

   با توجه به شرح حالی که شما دادید بهتر است تصاویر مدارک پزشکی و گزارش آنها را در شماره تلگرام یا واتساپ بنده ارسال کنید تا نظر دقیق تر در مورد روش درمانی به شما ارائه شود

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر.بنده ۳۱ سالمه پارسال کتفم و بازوی چپم ناگهانی شروع کرد به پرش های محکم و درد شدید وحتی حالت برق گرفتگی تو کل دست چپم داشتم و با گرفتن ام ارای از گردن مشخص شد مهره های ۵ و ۶ گردنم بیرون زده چند مرحله فیزیوتراپی اما خوب نشدم با گذشت یکماه از درد شدید مجبور شدن کورتون به کتفم بزنن دردش یکم اروم شده امسال هم مجبور شدم نوار عصب بگیرم که مشکلی نداشت الان هم همچنان انگشت شست دستم بی حسه و گاهی دردش زیاده مخصوصا به سمت چپ نمیتونم بخوابم کل دستم تیرمیکشه .خسته شدم
  مشکل از چیه ؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:09 ق.ظ

   مشکل شما از همون بیرون زدگی دیسک گردنی است که باید دارو برای شما تجویز شود و دوره های سه ماهه دارویی استفاده کنید و در کنار آن علاوه بر فیزیوتراپی که انجام می‌شود و درمانهای دستی و ماساژ درمانی به صورت تخصصی روی عضلات و اعصاب شما که ریشه از گردن دارند کار کند

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام چندماه است شانه چپم بعداز شوخی فزیکی دوستم یعنی کشتی فشارهای شدیدشد بعدازآن شانه ام با بالا پاین دستم شانم تق تق همراه درد دارم همینطور دوبارکشتی بعدی شانه راستم هم شد راه درمانش خواهشا بگو

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:07 ق.ظ

   سلام احتمالا نیاز به ماساژ درمانی و فیزیوتراپی دارد.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام
  من هنگام پرس سرشانه با هالتر کتف راستم تق تق می کند ولی درد ندارم ایا مشکل خاصی هس میتونم ورزش کنم یا خیر؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:06 ق.ظ

   سلام خیر مشکل خاصی نیست
   اگر شدت زیاد است باید بررسی شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  من ورزش پاور رو انجام میدم و چند وقتیه که هنگام سنگین زدن پرس سینه یا پشت بازو سیم کش سرشونه سمت راستم قسمت جلویی سرشانه درد احساس میکنم ب طوری که اون وزنه رو شاید نتونم بزنم ، در حالت عادی هم که گرم میکنم تق تق سرشونه رو احساس میکنم …میخواستم ببینم مشکل از کجاست چه باید بکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:06 ق.ظ

   سلام‌برای این مورد باید تزریق در مفصل AC شانه انجام شده و ماساژ درمانی عضلات سرشانه انجام شود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۶سال سن دارم و ۴سال ورزش بوکس کار میکنم هنگامی که میخاهم مشت بزنم کتف چپم صدای تق تق می دهد وهیچ کونه دردی هم احساس نمی کنم ایا نیاز به عمل جراهی یادرمان هست؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:05 ق.ظ

   سلام خیر نیاز به عمل ندارد
   می توان با فیزیوتراپی ان را برطرف‌نمود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محمدرضا
  می 1, 2020 3:16 ب.ظ

  با سلام خدمت شما آقای دکتر!
  آیا مکمل های امگا سه در درمان تق تق کردن شانه و زانو موثر هست؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 13, 2020 12:29 ب.ظ

   تاثیر این مکمل بر درمان تق تق مفاصل معجزه‌آسا نمی باشد ولی می تواند درصدی بر روی آن تاثیر گذار باشد غالباً نیاز بر این هست که عضلات اطراف مفصل تقویت شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سجاد قربانی
  می 29, 2020 1:50 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیرآقای دکتر من رشته بدنسازی رو حرفه ای کار میکردم تا یک سال پیش که مفصل سرشونه ام اجازه نداد کار کنم وقتی دستم رو در امتداد بدنم از پهلو با بالا میبرم وقتی میارم پایین تو زاویه نود درجه تا آخر صدای خرد شدگی وساییدگی دارم با درد وقتی هوا سرد میشه بیشتر میشه مشکل میتونید کمکم کنید سپاس از شما

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 8, 2020 11:11 ق.ظ

   مشکلی که شما شرح داد شابع در افرادی که ورزش بدنسازی کار می کنند بسیار شایع است و درمان آن شامل ماساژ درمانی و درمان دستی عضلات شانه و گردن به همراه تزریق در مفصل کوچک شانه می باشد

   02188801800

   پاسخ
  • با سلام ب شما…
   اقای دکتر چند ماهی هست ک صدای تمام مفاصل بدنم با یه حرکت درمیاد یعنی تق تق ایجاد میشه از شانه گرفته تا مچ دست و کمر و لگن و… اولش یکی دو قسمت بود از وقتی شروع ب خوردن لووتیروکسین کردم شدیدا زیاد شده حدود دوماهه مصرف میکنم و ناراحتم می‌کنه نمیدونم همش میترسم پوکی باشه البته میدونم ک مفصل با خود استخوان بحثش جداست…ب دکتر غدد مراجعه کردم ویتامین د پایین بود دو هفته ای یکبار ویتامین دی ۵۰۰۰ و هرروزم یک کلسی فید…مشکلم برطرف نشد خودم گلوکزامین گرفتم تاثیر خوبی داشت ولی دکترم ب علت داشتن قند بالام گفت قطع کنم…
   یک مورد دیگه ای هم ک دارم اینکه قسمت شانه راست تا گردنم زمانی ک بار یا وسیله ی نسبتا وزندار مثل خریدای خونه برمیدارم بشدت درد میگیره تا یک هفته ک کم کم قطع بشه و جدیدا حتی اگر یک کیسه یک کیلویی هم باشه …با ماساژ و چسبای درد و اینام دردش فروکش نمیکنه…و اینو اضافه کنم ک ورزش نمیکنم.
   من ۲۷ساله هستم
   ممنون میشم اطلاعاتی ب دست بیارم

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    نوامبر 25, 2020 5:29 ق.ظ

    سلام با توجه به توضیحات شما باید یک دوره فیزیوتراپی انجام داده و تمرینات خاص را آموزش بگیرید

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • سلام ببخشید من ۱۷ سال سن دارم و شانه راستم تا گردنم درد میکند و وقتی بالا و پایین میبرپشون صدای تق تق میدهند به نظر شما ممکن من مشکل قلبی داشته باشم دردشم فقط شبا میاد سراغم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 18, 2020 4:32 ق.ظ

   با توجه به سن شما و شرح حال این موردگرفتگی مزمن عضلانی است که باید این موارد رو انجام بدیم:
   ماساژ درمانی و طب سوزنی
   ورزش درمانی
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من بیشتر ده ساله شانه راستم درد میکنه حالاهر دوتاش درد میکنه و خشکه باشگاه بدنسازی میرم خیلی عذیتم میکنه وقتی شب میخوابم صبح بیدار میشم شانم خشکه مخصوصا وقتی باشگاه میرم نمیتونم درست تمرین کنم ممنون میشم علتش بگین

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 18, 2020 4:34 ق.ظ

   سلام برای علت یابی دقیق باید سن و شرایط شما را کامل بدانم. و اگر ازمایش خون دارید بفرستید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من حدود دو ماه هست که کتف سمت راستم صدا تق تق میده ینی وقتی کتفمو بالا و پایین میکنم تق تق صدا میده یکدفعه این اتفاق افتاد و با گرفتگی در شانه صدای تق تق کتفم آغاز شد.و من در ماهیچه ی گردن راستم چربی زیر پوستی (لیپوما)دارم ک یکم گردن سمت راستم را برجسته نشان میدهد
    علتش چی میتونه باشه ممنون میشم جواب بدید
    24 ساله هستم

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژانویه 9, 2021 12:14 ب.ظ

     غالبا به خاطر گرفتگی های مزمن عضلانی است که به مرور زمان ایجاد شده و تبدیل به باندل های عضلانی می شود برای درمان آن باید درمان های دستی و ماساژ و طب سوزنی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • من مدتیست بدلیل کار در ارتفاع بدلیل لغزش و نگهدارنده طناب ایمنی باعث کشش عضله کتف راستم شد که دکتر یخ زدگی و مسکن و ناپروکسن متوکاربامول داد خیلی بهتر شدم چون نمیتونستم بسمت راست بخوابم ولی کامل خوب نشدم الان سرشونه راست درد دارم بعضی روزها به چپ رفته که میگن بدلیل استرس احتمال سکته داری نظر شما چیست و راه درمان

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   سپتامبر 7, 2020 5:26 ق.ظ

   این مشکل شانه با فیزیوتراپی و تزریق قابل درمان است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام دست چپم از آرنج به سمت پایین وقتی به صورت حرکت ساعت میچرخونم صدای تق تق میده،دو سال پیش دستم نمیشد هیچ حرکتش بدم انگار فلج شده بود دکتر گفت از اعصابته ولی نگرانم نکنه چیزی شکسته باشه وقتی با دست چپم کار میکنم یا تایپ میکنم درد می گیره گاهی باعث میشه موقتی چند ثانیه ای قلبم درد بگیره

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:38 ق.ظ

   مورد خاصی جز گرفتگی عضلانی نیست که می توان با ماساژ درمانی و طب سوزنی آن را برطرف کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من کار کامپیوتر انجام میدم و حدود 8 ساعت در روز پشت سیستم هستم. شانه سمت چپم زمانی که درستم رو از جلو به عقب بصورت چرخش به سمت بالا حرکت میدم تق تق میکنه و هر از گاهی رگ عصب دستم هم با این حرکت تحت تاثیر قرار میگیره. ممکنه پارگی روتاتور کاف یا لابرال باشه؟ راهکارتون چیه برای اینکه این مورد کم بشه یا برطرف شه. ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:37 ق.ظ

   خیر احتمالا گرفتگی مزمن عضلانی در سر شانه است که با ماساژ درمانی و طب سوزنی قابل رفع است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من به دلیل فشار بیش از حد تمرینات سینه در بدنسازی در ناحیه استخوان ترقوه درد زیادی دارم همراه با صدای مفاصل
  برای درمان این مشکل چه راهکاری رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:34 ق.ظ

   احتمال زیاد التهاب ایجاد شده که باید دارو تجویز شده و جلسات فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر.برای صدای تق تق کتف راستم موقع وزنه زدن از قرص ولتارین استفاده کنم؟
  اگه آره زمان مصرف میزان دوز و… بهم بگید لطفا تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:56 ب.ظ

   خیر این دارو مناسب شرایط شما نیست

   پاسخ
  • ثلام من ۱۲ سالمه خیلی دست راستم تحرک داره وقتی میچرخونمش صدا میده ایا خطری داره دست چپمم امروز یکم باهاش gtaبازی کردم پشت کامپیوتر تکونش دادم صدای بدی داد بعدش اوکی شد دست راستمم صدای بدی میده خطری داره

   پاسخ
 • سلام من ۱۷ ساله هستم و در بچگی به مدت هشت سال پرزش تکواندو حرفه ای مرده ام و جدیدا گاهی اوقات با حرکت دادن دست راستم به جهت های خاصی صدای تق تق میشنوم ایا خطرناک است؟در ضمن مدتی است که ورزش نمیکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 2, 2020 11:36 ق.ظ

   سلام خیر این مورد خطرناک نمی باشد فقط نباید آن را تحریک کنید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من..این تقریبا ۴ سال شده.. که وقتی دستامو میبرم بالا ومیارم پایین کتفم همش صدا داره صدایی وحشتناک که تق تق زیاد .. ولی وقتی میرم باشگاه که تمرین کنم .. گرم میشن یکمیی صداش خوب میشه ولی بازم صدا داره .
  قرصی چیزی هست واسش بگیریم بخوریم چه کنیم به نظر شما ؟؟؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 2, 2020 11:35 ق.ظ

   باید مجموعه شانه و کتف شما مورد معاینه قرار گیرد، گاها گرفتگی عضلانی مزمن علت این مشکل است که با فیزیوتراپی و ماساژ قابل درمان است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام من ۱۶ سالمه و حدودا ۶ ماه هستش که بر روی شانه سمت چپم و آرنج سمت راستم که مرتبا قولنج هایش میشکنه و یه عادت بدی برام شده که خودمم معتادش شدم و دوست دارم مدام صدا بده و الان هر جقدر تلاش میکنم نمیتونم ترکش کنم و موقعی که کاری میخواهم انجام بدم خود به خود صدا میده و میشکنه باید چیکار کنم تا دیگه این مشکل را نداشته باشم.
    با تشکر

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژانویه 9, 2021 12:11 ب.ظ

     این مواردعادتی و ناشی از اضطراب است که باید روانپزشک آن را درمان کند

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید من حدود ۱ سال هست بدنسازی میرم و قبل تمرین گرم نمی‌کردم و اطلاع نداشتم و حرکات بدنسازی رو اشتباه میزدم تا اینکه هر دو شانه ی من درد گرفت به طوری که اصلا میخواست بیوفته زمین و در حالت عادی درد داشت ۵ ۶ تا ارتوپد رفتم هرکسی یه نظری داد و نظرات فرق داشتن مثل پارگی لابروم التهاب تاندون دو سر بازو بورسیت کپسول خلاصه ۱۰ جلسه فیزیوتراپی هم رفتم اصلا تاثیری نداشت
  تا اینکه خودم دو ماه استراحت کردم زیر آب گرم ماساژ دادم انواع ضد التهاب مثل سلوکسیب مولیکسیکام انواع گلوکزامین فلکس اویت جوینت ارایکس کلاژن استفاده کردم بهترش کردم
  الآنم دارم باشگاه رو ادامه میدم خیلی خوبه ولی در حالت عادی دستمو از قبل به صورت نشر میارم بالا یه چیزی حین حرکت شانه داخل شانم گیر کرده انگار تاندون برخورد می‌کنه به مفصل و صدای کلیک صدای ترق ترق میخوره

  این مشکل اصلا خوب نمیشه به هرکسی میگم متوجه نمیشم با ویدیو میتونم نشون بدم ام ار ای هم دارم اگر امکانش هست تلگرام بدید بفرستم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 6, 2020 5:44 ق.ظ

   بله در شماره واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

   پاسخ
 • سلام من ۱سال بدنسازی می‌کنم الان چند مدتی درد شانه سمت راستم اجازه انجام بعضی حرکات را نمی ده
  مثل پرس سینه یعنی می تونم برم ولی با درد شدید
  هنگام سرما درد حس می‌کنم
  البته اینم اضافه کنم در مواقع تکان دادن احساس خشکی می‌کنم
  سوالم اینه می تونم بدنسازی ادامه بدم و اینکه درمانش چیه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 30, 2020 1:09 ب.ظ

   این مورد در ورزش بدن سازی شایع است و التهاب مفصل کوچکی از شانه می باشد که غالبا نیاز به تزریق دارند

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من 16 سال سن دارم و مدت زمان زیادیست که مفاصل شانه ام صدای تق تق دارند و همینجور در پشت گردن و درد هم دارند و وقتی که به پزشک مراجعه کردم به من گفتند که نرمی غضروف دارم وبرایم طب سوزنی تججویز کردم اما فایده ای نداشت ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 30, 2020 1:09 ب.ظ

   با توجه به شرح حال شما باید معاینه شده و عکس رادیوگرافی تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر، من چند ماهیه دچار تق تق استخوانهای کمر، کتف و شانه و ترقوه شدم و گاهی همراه با درد (بالاخص بعد از انزال) و درد مچ و انگشتهای دست و گرفتگی زانو رو هم گاهی دارم که خوب میشه و دوباره سفت میشه، همراه با خستگی شدید و گاهی حالت گریه و بدخلقی …. نمیدونم از اعصابه یا چیزه دیگس… ؟؟؟؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 11, 2021 4:37 ق.ظ

   این مورد رو با آزمایش خون به منظور بررسی روماتیسم باید بررسی کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محمد کریمی
  ژانویه 11, 2021 9:01 ب.ظ

  سلام من ۱۵ سالمه و چند ماهی هست که یک دمبل خریدم و با آن تمرین میکنم ولی تقریبا یک ماه هست معمولاً تا چند دقیقه بعد ورزش گردنم و شانه هایم صدای تق تق میده مشکل چی هست و اگه مشکلی هست روش درمان خونگی رو داره مثلا روغن یا چیز دیگه ای و یا راه کاری برای اینکه ورزشم رو ادامه بدم و دچار صدای تق تق نشم ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 23, 2021 5:33 ق.ظ

   خود صدا دادن مفاصل بدون ایجاد در مشکل نمی باشد
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۲۰ سالمه دو سال پیش فهمیدم افتادگی شانه دارم ولی به علت نداشتن درد برام اهمیتی نداشت فقط گاهی برای نشستن طولانی مدت پشت میز برای درس خوندن دچار درد گردن میشدم اما حالا پایین تر بودن شانه سمت راستم رو کاملا حس میکنم تصمیم گرفتم با ورزش درستش کنم ولی موقع ورزش هم گردنم هم شانه ام درد میگیره و صدای تق تق میده طوری که حس میکنم استخوان هام شکسته، میشه با ورزش درمان بشم ؟ این موضوع خطرناکه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 17, 2021 8:56 ق.ظ

   مشکل خطرناکی نیست ولی با توجه به صدا ها که گفتید احتمالا گرفتگی عضلانی دارید که برای درمان آن باید ماساژ درمانی انجام شود
   در مورد شانه ها هم باید ورزش های مخصوص آن را آموزش گرفته و انجام بدید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  من 24 سال دارم و مدتی است حدودا 2ماه که در شانه هام احساس درد دارم.مدتی است که شروع کردم به یادگیری ساز سنتور چون مدت طولانی میشینم و کتف هام ثابت میمونه و دست هام کار میکنه.آیا ممکن مسئله درد ناشی از این مسئله باشه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 20, 2021 9:52 ق.ظ

   بله احتمالا با انجام این فعالیت جوید التهاب در شانه ایجاد شده است که برای درمان آن باید دارو تجویز شده و جلسات فیزیوتراپی انجام بشه

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • عمران الله
  فوریه 13, 2021 1:34 ب.ظ

  سلام خدمت شما امید جور وصحتمند باشید
  چندین سال میشود که شانه راستم پایین تر از شانه چپم است.
  هنگامیکه یک چیز سنگین را بردارم شانه ام زیاد پایین میشود و هنگامیکه دست های خود را بالا بسته کنم دست راستم به شکل یک قوس درمیاید.
  به امید جواب شما

  پاسخ
 • با سلام، بنده مرد ۳۷ ساله هستم، حدود ۲۰ سال پیش در ورزش والیبال، کتف چپم با یک حرکت ورزشی ، از محل مفصل خارج شد و دوباره به محل اصلی خود بازگشت، از آن موقع تا کنون سالی چند بار با یک حرکت ساده این اتفاق رخ می دهد، اخیرا مکررا کتفم با یک حرکت ساده به عقب از محل مفصل خارج می شود و دوباره با درد به محل اصلی خود باز می گردد، احتمالا لقی کتف است،
  لطفا مرا راهنمایی نمایید، متشکرم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 24, 2021 12:04 ب.ظ

   بله این احتمال هست و باید در مرحله اول آموزش های لازم را بگیرید و فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام من قیلا بدن سازی کار کردم سر شانه راستم رو ک قر میدم صدای خر خر میده و هرکی دست بزاره متوجه میشه دست چپ خیلی خیلی کمه الان هم بدنسازی کار میکنم درد ندارم تا وقتی ک روی شانه م میخوابم درد ش زیاد میشه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 11, 2021 5:47 ق.ظ

   چند سالتونه؟
   این موارد درد منتشره به دست ها هم دارد؟

   پاسخ
 • وهاب ماندگار
  جولای 5, 2021 2:25 ق.ظ

  باسلام
  بنده چندوقتی هست که بدنسازی کار میکنم متوجه شدم یسری حرکات مثل پرس سینه باعث درد در ناحیه شونه راستم میشه وچون من هفته ی ۲جلسه کار میکنم وزمان استراحت دارم تا جلسه بعدی درد از بین میره ودوباره با انجام تمرین مربوطه شروع میشه البته زیاد نیست ودر حرکت دست به جهات دردخفیفو دارم و این نقطه رو که بالای شونه راستم یه استخون برامده است فشار میدم درد میگیره والان چندروزه که شونه راستم وقتی دستمو پایین میارم تق صدا میده ،درد خفیف درشانه چپم موقع حرکت دستمم دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ضمنا بنده ۵۰ سالمه و حدود۵ماهه که ورزش بدنسازی میرم و سه ماهه که این مشکلو دارم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 11, 2021 5:45 ق.ظ

   این موارد را می توانید با اصلاح روش های وزنه زدن و … و تقویت عضلات سرشانه مانع شوید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تلفن نوبت دهی کلینیک