همه چیز در باره ی اوزون درمانی:10فایده اکسیژن رسانی در درمان بیمار

ازون درمانی

گاز اوزون با عبور سطح مشخصی از گاز اکسیژن (O2) از کانال‌های مخصوصی که باعث شکسته شدن مولکول های اکسیژن شده و آن‌ها را به مولکول های تکی تبدیل می‌کند به وجود می‌آید. این مولکول ها بعد از جدا سازی سریعاً دوباره به شکل مخلوطی از اکسیژن (O2) و اوزون (O3) در می‌آیند. این فرایند درست شبیه عملکرد رعد و برق و تولید اوزون در زمان طوفان است.

اوزون تراپی

اوزون باعث افزایش سطح اکسیژن در بافت‌ها می‌شود که در نتیجه عملکرد بازسازی بافت‌ها بهبود می‌یابد و سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت‌ها قوی‌تر می‌شود. همچنین، سرعت متابولیسم بدن نیز افزایش می‌یابد. اوزون توانایی دارد باکتری‌ها، انگل‌ها، ویروس‌ها، کپک‌ها، آمیب‌ها و قارچ‌ها را از بین ببرد و با مواد شیمیایی مضر و آلودگی‌ها مبارزه کند. همچنین، این ماده سرعت متابولیسم اکسیژن را در بدن افزایش می‌دهد و با فعال‌سازی سیستم ایمنی، فرآیند درمان و بهبود فرد را تسریع می‌کند.

آنچه باید درباره اوزون تراپی بدانید چیست؟


پزشکان ما در کلینیک امید، سعی بر این دارند که با مؤثرترین روش‌های درمانی در دنیای پزشکی، به بهبودی وضعیت بیماران اقدام کنند. یکی از روش‌های درمانی اثر بخش که امروزه تأثیر بسزایی در بیماری‌های مفصلی داشته است، انواع تزریقات مفصلی از جمله تزریق گاز اوزون، پی آر پی و آستروئید به بیمار است. لازم به ذکر است که اوزون تراپی  و سایر تزریقات  در این کلینیک مجهز و پیشرفته تحت هدایت دستگاه سونوگرافی انجام می‌پذیرد.

مزایای اوزون تراپی  


مزایای ازون تراپیپزشکان بنا به دلایلی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود اوزون تراپی را برای درمان بیماری‌های عضلانی اسکلتی توصیه می‌کنند.

اوزون سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند 

اوزون یک تنظیم کننده‌ی قوی برای سیستم ایمنی بدن است. زمانی که سیستم ایمنی بدن به دلیل بیماری‌های خود ایمنی بیش فعال می‌شود اوزون آن را تنظیم و آرام می‌کند. همچنین زمانی که فعالیت سیستم ایمنی بدن به دلیل بیماری‌ها و عفونت‌های مزمن کاهش پیدا می‌کند اوزون آن را افزایش خواهد داد. این قابلیت بی نظیر اوزون از مولکول‌های فعال کننده‌ی سیستم ایمنی به نام سیتوکین به وجود می‌آید. از انواع سیتوکین ها می‌توان به اینترفرون گاما، اینترلوکین 2، فاکتور تشکیل دهنده‌ی کلونی و فاکتور نکروزی توموری آلفا اشاره کرد.

اوزون بعد تماس با باکتری‌ها و ویروس‌ها آن‌ها را از بین می‌برد

اوزون با اختلال و مداخله در سیستم کنترل آنزیمی در متابولیسم سلول‌های باکتری عمل می‌کند. با تزریق اوزون، مقدار مشخصی از آن وارد غشای سلولی باکتری می‌شود و در نتیجه باکتری را نابود می‌کند. به عبارت دیگر، اوزون با ایجاد آسیب در پروتئین‌های موجود در هسته‌ی نوکلئیک اسید و آران ای ویروس، باعث از بین رفتن ویروس می‌شود. در مقابل، ویروس‌ها درون سلول‌های بدن میزبان خود تکثیر می‌شوند و با تبدیل پروتئین‌های سلول‌های میزبان به بخشی از پروتئین‌های خود، اقدام به تکثیر خود می‌کنند.

اوزون سطح اکسیژن سلول‌ها را افزایش می‌دهد 

اگر فرد برای 8 دقیقه یا کمتر از آن نتواند اکسیژن تنفس کند، خواهد مرد. این به این دلیل است که اکسیژن منجر به تولید انرژی در سلول‌های بدن می‌شود. بدون اکسیژن، سلول‌ها قادر به تولید انرژی نخواهند بود و در نتیجه سلول‌ها از بین خواهند رفت و با مرگ سلول‌ها، فرد نیز خواهد مرد. اوزون به حجم اکسیژنی که توسط گلبول‌های قرمز به داخل سلول منتقل می‌شود، افزایش می‌دهد. علاوه بر این، اوزون باعث می‌شود گلبول‌های قرمز حالتی خمیده‌تر به خود بگیرند و به راحتی در رگ‌های کوچکی که خون و اکسیژن را به بافت‌های بدن می‌رسانند، حرکت کنند.

اوزون بدن را سم زدایی می‌کند 

در روش‌های ترنس درمال به کمک اوزون، منافذ پوست به دلیل حرارت ملایم و بخار باز شدهو اوزون از راه پوست وارد بدن فرد شده. سپس به درون خون، ترشحات لنفاوی و بافت‌های چربی نفوذ می‌کند. با ورود اوزون به بافت‌های بدن تمامی سموم آن از طریق عرق کردن دفع می‌شوند. این روش در سم زدایی و افزایش سطح اکسیژن بدن بسیار مؤثر است.

اوزون باعث کاهش التهابات بدن می‌شود

اوزون با ایجاد یک اثر اکسیداتیو کنترل شده عملکرد سیستم ایمنی را تغییر داده، سیستم دفاعی آنتی اکسیدان بدن را تحریک کرده و در نتیجه باعث کاهش التهابات می‌شود.

اوزون پزشکی حاوی مقادیر زیادی از انرژی است که توانایی از بین بردن اچ ای وی، دیگرویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها را دارد. اوزون پزشکی یا اکسیژن فعال هنگامی که با مایعات بدن مخلوط می‌شود محصول جانبی تولید می‌کند که به کمک آن می‌تواند ویروساچ ای وی و دیگر ویروس‌ها و باکتری‌ها را نابود کند. اوزون پزشکی در غلظت مناسب می‌تواند بیش از 99.999% ویروس‌های چربی و باکتری‌های موجود در لوله‌ی آزمایش؛ آب، مایعات بدن و هوا را از بین ببرد.

اوزون سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد   

اوزون به کمک آنزیم‌ها سلول‌های بیمار و غیر سالم را از بین می‌برد. تمامی سلول‌های سالم 3 آنزیم دارند که آن‌ها در برابر اکسیده شدن محافظت می‌کنند. سلول‌های سالم به شدت به اکسیژن علاقه دارند و برای عملکرد کامل به آن احتیاج دارند. می‌توان گفت که هر سلول یک ماشین سوزاننده‌ی اکسیژن است. سلول‌های بیمار مانند سلول‌های سرطانی به این 3 آنزیم برای مقابله با اکسیده شدن احتیاج ندارند و همین باعث می‌شود تا این سلول‌ها در مقابل اوزون بی دفاع شوند.

اوزون با پیری مبارزه می‌کند

یکی از ضروری‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از پیری افزایش اکسیژن در سطح خون و سلول‌های بدن است. و اوزون تراپی یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای این کار است. در صورت استفاده‌ی صحیح، اوزون می‌تواند انقلابی در صنعت داروسازی و و روش‌های درمانی ضد پیری ایجاد کند.

اوزون باعث افزایش انرژی می‌شود    

یک فرد با تنفس اکسیژن انرژی مورد نیاز سلول‌های بدن خود را تأمین می‌کند. این فرایند معمولاً و به خصوص زمانی که سن فرد به بالای 30 سال می‌رسد به طور کامل و مؤثر انجام نمی‌شود. اوزون کمک می‌کند فرایند تبدیل اکسیژن به انرژی احیا شده و بدن انرژی بیشتری را از اکسیژنی که تنفس می‌کند به دست آورد درست مانند زمانی که با تنظیم موتور،اتومبیل انرژی بیشتری را از سوخت بنزین به دست می‌آورد.

اوزون باعث کاهش اسیدیته می‌شود 

اوزون باعث کاهش سطح اوریک‌اسید که عامل اصلی نقرس و آسیب رگ‌های بدن است می‌شود.

کدام‌یک از بیماری‌های مفاصل به کمک اوزون درمان می‌شوند؟ 


 • آرتروز
 • پارگی تاندون
 • سندروم مفصل تی‌ام جی
 • خار پاشنه
 • ورم و التهاب مفاصل
 • سائیدگی دیسک
 • آسیب به بافت‌ها
 • پارگی رباط
 • کمردرد  و گردن درد مضمن
 • پارگی روتاتور کاف
 • درد شانه و آرنج
 • درد زانو
 • زخم‌های دیابتی

روش‌های مختلفی برای درمان و بهبودی کامل بیماری‌ها و مشکلات مفاصل بدن به کمک اوزون وجود دارد و در طول مدت درمان اوزون تمامی مواد مغذی که رباط‌ ها و ماهیچه‌ها برای بازسازی به آن‌ها احتیاج  دارند را فراهم می‌کند.

بدن شما و اوزون 


چگونگی واکنش بدن به اوزون متفاوت است. میزان بالای اوزون می‌تواند برای بدن مضر باشد. و در موارد شدید باعث مسمومیت و حتی مرگ فرد شود. اما مصرف کم و کنترل شده‌ی این گاز می‌تواند به عنوان یک آنتی‌ بیوتیک قوی عمل کرده و به بدن برای درمان برخی از بیماری‌ ها کمک کند. خاصیت درمان کننده‌ی این ماده در بسیاری از موارد بسیار بیشتر و بالاتر از دیگر روش‌ های درمانی است.

در طول مدت سم زدایی بدن به کمک اوزون چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ 


در طول اوزون درمانی فرد درون اتاق اوزون می‌نشیند سپس به کمک بخار منافذ پوست او باز شده و مقدار مناسبی از اوزون پزشکی از طریق پوست وارد بدن او می‌شود. اوزون بعد از ورود به بدن تمامی مواد شیمیایی و سمی بدن را اکسیده کرده و آن‌ها را به صورت مواد محلول در آب در می‌آورد تا به راحتی از طریق تعریق یا به کمک کلیه‌ها و کبد دفع شوند. برخی از افراد بلافاصله بعد از جذب اوزون شروع به دفع فلزات سنگین از طریق عرق می‌کنند در حالی که در برخی از افراد ضعیف‌تر این مواد بعد از چند جلسه اوزون درمانی دفع می‌شوند.  دفع فلزات سنگین به کمک سیستم سم زدایی طبیعی بدن انرژی زیادی لازم دارد به همین دلیل افراد بیمار و ضعیف ممکن است در ابتدا انرژی لازم برای این کار را نداشته باشند. بدن این افراد در حالی که مملو از مواد و فلزات سمی است اما مقدار بسیار کمی از آن‌ها را دفع می‌کند. بعد از کامل شدن دوره‌های اوزون تراپی گویی سد و دیواره‌ی این مواد می‌شکند و اوزون شروع به از بین بردن آن‌ها می‌کند. این نتایج بر اساس تحقیقاتی که بر روی افراد مختلف انجام شده است به دست آمده.

اوزون چگونه باکتری‌ها را از بین می‌برد؟ 


اوزون با از بین بردن سلول‌های دیواره‌ی باکتری آن را از بین می‌برد زیرا زمانی که دیواره‌ی باکتری شکسته شود دیگر قادر به ادامه‌ی زندگی نخواهد بود.

فرایند سم زدایی به کمک اوزون 


سم زدایی به کمک اوزون یک روش درمانی قوی است که از هر دو خاصیت سم زدایی و اکسیژنه‌ ی اوزون استفاده می‌کند. اوزون کمک می‌کند تا بدن توازن طبیعی خود را حفظ کرده و خود را درمان نماید. این ماده یک روش اکسید درمانی مناسب است که به جوان سازی کل بدن کمک می‌کند. استفاده از اوزون یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش متابولیسم و تقویت سیستم ایمنی بدن است و این فرایند با افزایش سرعت سم زدایی و در نهایت از بین بردن پاتوژن ها به دست می‌آید. این روش درمانی جامع فوق پیشرفته به مرور زمان و با پیشرفت درمان نظم خاصی به سلامت جسمی، روحی، احساسی و حتی معنوی انسان می‌بخشد.

اوزون درمانی یک روش عالی است که می‌تواند در طی 2 یا 3 جلسه مشکلات ذهنی و افسردگی را بهبود بخشد.

روش‌های درمانی به کمک تزریق اوزون 


پزشکان با تزریق پلاسمای غنی شده از پلاکت (پی آر پی) به همراه اوزون به عضو آسیب دیده سطح اکسیژن آن را افزایش داده و با تحریک سلول‌ ها و فاکتورهای رشد به بازسازی بافت‌ها کمک می‌کنند.

 • انواع دیگر تزریقات پی آر پی: این روش تزریق برای درمان بیماری‌های رایج مفاصل، زخم‌ها و کمر دردهایی نظیر سیاتیک و دیسک استفاده می‌شود. این روش نه تنها درد را به شدت کاهش می‌دهد بلکه به درمان فرد کمک کرده و حتی باعث بازسازی غضروف‌ها نیز می‌شود.
 • جوان سازی واژن به کمک اوزون: جوان سازی واژن به کمک اوزون یک روش غیر جراحی ساده است که با تحریک فاکتورهای رشدی که زنان در وجود خود دارند باعث بازسازی و جوان شدن واژن می‌شود.

آیا فقط در صورت بیماری می‌توان از اوزون استفاده کرد؟


استفاده از اوزون تراپی حتی در صورت داشتن سلامتی کامل نیز برای بدن مفید است. انسان‌ها به عنوان موجوداتی که برای بقا به اکسیژن وابسته‌اند به زیبایی با این شرایط سازگار شده و از 17% از 30% حجم اکسیژن موجود در هوای تنفسی خود استفاده می‌کنند. در حال حاضر و با افزایش آلودگی هوا شرایط تنفسی سخت‌تر شده و سطح اکسیژن تنفسی انسان‌ها از 17% به 14% کاهش پیدا کرده است. برای مقابله با این کمبود اکسیژن استفاده از اوزون بهترین گزینه است.  این ماده کمبود اکسیژن ناشی از آلودگی را جبران کرده و اکسیژن بیشتری را به بدن می‌رساند. به طور کلی پیشنهاد می‌شود تا هر فرد به طور دوره‌ای از اوزون درمانی استفاده کند چرا که این ماده سلامت بدن را تقویت می‌کند.

مقالات مرتبط

تلفن نوبت دهی کلینیک