درد در شانه راست : علت و درمان

 1. خانه
 2. /
 3. شانه
 4. /
 5. درد در شانه راست : علت و درمان

دلایل زیادی برای درد شانه راست و آسیب دیدن بازی وجود دارد. گاهی استفاده بیش از حد باعث ایجاد درد می‌شود که با استراحت در منزل تسکین می‌یابد. در برخی موارد، درد شانه راست شدید‌تر است که بیمار به کمک‌های تخصصی پزشکی نیاز دارد. بیمار باید بتواند نوع درد را تشخیص دهد و بهترین روش را برای بهبود کیفیت زندگی خود اتخاذ کند.

همه ما می‌دانیم که درد شانه چپ نشانه حمله قلبی است. به این ترتیب اکثر افراد تصور می‌کنند که درد شانه راست مسئله مهمی نیست و نیازی به بررسی ندارد. اما حقیقت این است که سایر بیماری‌ها به درد زیر شانه راست مرتبط هستند. علاوه‌بر بیماری‌های جدی، برخی از بیماری‌های کم اهمیت دیگر که باعث درد شانه راست می‌شوند نیاز به درمان دارند. متخصصین ما در کلینیک امید بهترین ومناسب ترین درمان را برای درد در قسمت راست شانه ی شما پیشنهاد میکنند. برای رزرونوبت با شماره‌ی 02122780701 تماس حاصل فرمایید.

درد در شانه راست

علل درد شانه راست


علل درد شانه راست عبارتند از:

شانه یخ‌زده

شانه یخ‌زده، التهاب غیرعفونی و چسبندگی کپسول مفصلی شانه است. علائم شانه یخ‌زده در ابتدای بیماری به آهستگی بروز می‌کنند، اما به تدریج شدیدتر و بدتر می‌شوند. این بیماری در سه مرحله شدت می‌یابد:

 • در مرحله 1: درد شانه راست شروع می‌شود و با حرکت دادن شانه درد آن بدتر می‌شود
 • در مرحله 2: شانه راست دچار خشکی می‌شود و از دامنه حرکات شانه کاسته می‌شود
 • در مرحله ۳: شانه راست بهبود می‌یابد و بیمار قادر به انجام برخی حرکات خاص است

 

 

سندروم تونل


سندروم تونل قسمتی است که اعصاب، سیاهرگ‌ها، سرخرنگ‌ها، و تاندون عضلات در یک نقطه مشترک به هم می‌رسند. هنگامی که این تونل فشرده می‌شود. بیمار درد، ضعف عضلات و گزگز را احساس می‌کند.

سنگ کیسه صفرا

کیسه صفرا وظیفه نگهداری و ذخیره صفرا را برای تجزیه چربی‌ها بر عهده دارد. صفرایی که از کیسه صفرا ترشح می‌شود به روده کوچک و غدد می‌رود. هنگامی که مقدار بیلی‌روبین یا کلسترول موجود در صفرا افزایش می‌یابد باعث تشکیل سنگ صفرا یا رسوبات سخت می‌شود.

  درمان کمردرد با استفاده از طب سوزنی مزایا و روش درمان

تاندونیت کلسیفیک

تاندونیت کلسیفیک در تاندون‌ها با تشکیل کلسیم در عضله شانه گردان شروع می‌شود که می‌تواند باعث ایجاد فشار و درد شدید در شانه‌ها شود. هنگامی که بیمار روی شانه راست خود تکیه می‌دهد یا دستش را بالای سرش می‌برد درد شانه او بدتر می‌شود. خشکی و ضعف عضلات به این درد مرتبط هستند.

پارگی عضله شانه گردان

چهار گروه از عضلات، شانه را به بازو متصل می‌کنند آسیب دیدن این ناحیه منجر به درد، به‌ویژه هنگام بالا بردن دست روی سر می‌شود. درد در قسمت جلو و طرفین شانه قرار دارد و در طول شب بدتر می‌شود.

آرتروز شانه

خطر ابتلا به آرتروز شانه با افزایش سن بیشتر می‌شود. با این حال آسیب یا ضربه به قسمت شانه می‌تواند جوانان را گرفتار ک.ند یکی از علائم شایع آرتروز شانه، درد هنگام حرکت دادن شانه است.

سایر علل درد شانه راست

علت درد پشت سمت راست

علاوه بر مواردی که قسمت فوق ذکر کردیم، عوامل دیگری نیز در ایجاد درد شانه راست نقش دارند که عبارتند از:

 • سرطان ریه: درد دائمی و ثابت شانه راست می‌تواند نشان‌دهنده سرطان ریه باشد.
 • گیرافتادن عصب: درد ناشی از گیرافتادن عصب از قسمت فوقانی شانه آغاز می‌شود و بازو را درگیر می‌کند.
 • اسپاسم عضلانی: می‌تواند منجر به درد شانه شود و کتف را درگیر کند.
 • انجام فعالیت‌های ورزشی: فعالیت ورزشی می‌تواند منجر به کشیدگی و دررفتگی شانه شود، کشیدگی با درد شدید شانه همراه است.

چه‌موقع به پزشک مراجعه کنیم


درمان درد گردن و دست راست

درد شانه راست بسیار شایع است. اما هرگز نباید آن را نادیده گرفت زیرا به درمان و مراقبت پزشکی نیاز دارد. در موارد زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • در صورتی که درد شدید است؛
 • در صورتی که شانه راست قرمز، ملتهب، و حساس شده است؛
 • در صورتی که بیمار نمی‌تواند حرکت کند، در این حالت باید فورا بیمار را به بیمارستان منتقل کرد.

تشخیص درد شانه راست


درد کتف راست

روش‌های مختلفی برای تشخیص علت درد شانه راست وجود دارد که عبارتند از:

 • الکترومیوگرافی: الکترومیوگرافی (EMG) و مطالعه سرعت هدایت عصبی (NCV) – به تشخیص علت درد شانه و گردن، درد بازو، بی‌حسی، و گزگز کمک می‌کنند.
 • اشعه ایکس: می‌تواند در تشخیص درد شانه و گردن مفید باشد. اشعه ایکس می‌تواند مواردی مواردی نظیر تنگ‌شدن فضای دیسک، بیماری روماتولوژیک، آسیب‌های تخریبی، دررفتگی شانه، شکستگی، تنگی مجرا، و مواردی از این قبیل را نشان دهد.
 • ام‌آر‌آی: یک روش غیرتهاجمی است که می‌تواند جزئیاتی را در خصوص عصب و هر آنچه به آن مربوط است را نشان دهد.
 • سی‌تی‌اسکن: گاهی از این روش به جای ام‌آر‌آی استفاده می‌شود.
  درمان زخم پای دیابتی و جلوگیری از گسترش عفونت با دارو و طب فیزیکی

درمان درد شانه راست


درمان‌های مختلفی برای تسکین درد شانه راست وجود دارد که عبارتند از:

درست نشستن

قرار گرفتن شانه، گردن و کمر در زاویه نادرست به مدت طولانی، فشار زیادی را بر بدن وارد می‌کند. صاف نشستن، صاف ایستادن و جابه‌جا کردن بدن پشت میز کار از روش‌های مفید و کارآمد برای کاهش فشار بر عضلات بدن است.

مسکن‌ها

مسکن ها برای درمان درد شانه راست

 

اختلالات شانه مانند تورم کیسه‌های مفصلی جزء اختلالات غیرالتهابی هستند که می‌توان با مصرف مسکن آنها را درمان کرد. مصرف داروهای مسکن مانند ایبوبروفن، ناپروکسن، تیلنون برای کنترل درد شانه بسیار مفید هستند.

اوزون‌تراپی

 

اوزون‌تراپی برای درمان انواع دردهای عضلانی استخوانی و درد مفاصل مانند درد شانه راست، آسیب‌های عضله شانه گردان، آرتریت، و بیماری تحلیل‌برنده مفید است. چون در اکثر موارد، اوزون‌درمانی باعث اصلاح اختلالات پاتولوژیکی می‌شود. شانس آن که درد مزمن شانه به‌طور کامل تسکین بیابد حدود ۷۵ درصد است.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در شانه راست

 

اگر درد شانه دائمی باشد و باعث اختلال در انجام فعالیت‌های روزانه شود، پزشک انجام فیزیوتراپی را تجویز خواهد کرد. فیزیوتراپی به کنترل درد و بهبود قدرت و انعطاف‌پذیری شانه کمک می‌کند. فیزیوتراپ می‌تواند روش‌های مختلفی را به شما نشان دهد که بتوانید مشکل خود را بشناسید و قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود باشید.

تزریق پی‌آرپی

تزریق پی‌آرپی برای درمان درد شانه راست

 

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (پی‌آرپی) به بازسازی رباط‌ها و تسکین درد تاندون شانه کمک می‌کند، زمان توان‌بخشی را کوتاه می‌کند، و اغلب بیمار نیازی به انجام عمل جراحی ندارد. در این روش از سلول‌های خونی استفاده می‌شود و با استفاده از آخرین فناوری‌ها و تکیه بر توانایی طبیعی بدن، به تسکین درد و درمان بیمار پرداخته می‌شود.

  آرتروز شانه بدون جراحی قابل درمان است؟ علت و درمان انواع آرتروز شانه

تمرینات شانه

انجام تمرینات شانه برای تسکین درد شانه راست مفید است. تمرینات استقامتی روشی برای ارتقاء توان، قدرت، انعطاف‌پذیری و مجموعه‌ای از حرکات عضله است. بیمار می‌تواند از باند استقامت برای انجام تمرینات شانه استفاده کند.

برای انجام تمرینات زیر، چند ثانیه در آن حالت بمانید و در طول روز چندبار به انجام آنها بپردازید:

کشش بازو در امتداد قفسه سینه

کشش بازو در امتداد قفسه سینه برای درمان درد شانه راست

 

 

دست راست خود را به سمت بالا و نزدیک مچ قرار دهید، دست چپ خود را به پشت آرنج خود نزدیک کنید، بازوی راست را به سمت چپ و در امتداد قفسه سینه بکشید، اگر در شانه خود درد را احساس کردید، تا زمانی که درد فروکش می‌کند بازوی خود را پایین بیاورید.

 رها کردن گردن

بنشینید سپس به آرامی شانه خود را به سمت قفسه سینه نزدیک کنید و تا زمانی که احساس می‌کنید پشت گردن شما کشیده می‌شود به این کار ادامه دهید. سعی کنید سر خود را به سمت چپ خم کنید تا شانه راست کشیده شود یا سر را به سمت راست خم کنید تا شانه چپ کشیده شود. هر یک از این تمرینات را به مدت یک دقیقه انجام دهید و برای تمرکز بر به دست آوردن آرامش، نفس عمیق بکشید.

کشش قفسه سینه

کشش قفسه سینه برای درمان درد شانه راست

 

طناب ورزشی، یک تکه پارچه، کش یا هر وسیله دیگری را پشت خود قرار دهید و با هر دو دست آن را بگیرید. در این حین سعی کنید شانه‌های خود را به سمت یکدیگر بکشیده و به آرامی شانه خود را روبه‌روی سقف قرار دهید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نفس عمیق بکشید سپس استراحت کنید.

چرخش در حالت نشسته

روی صندلی بنشینید سعی کنید بدنتان کاملا صاف باشد. بالاتنه خود را به سمت راست بچرخانید و دست چپ خود را رو

چرخش در حالت نشسته برای درمان درد شانه راست

ی پهلوی راست خود قرار دهید. وقتی که به سمت راست نگاه می‌کنید شانه‌های خود را شل کنید و به آرامی ران سمت راست را بکشید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید سپس به وضعیت اولیه برگردید.

مقالات مرتبط

216 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسین امینی
  آگوست 22, 2019 11:38 ب.ظ

  باسلام خدمت شما. مدتی هست که شانه راست من با کمترین فشار یا عکس العمل سریع دست راستم درمیره وبا فشار و حرکت دادن دوباره جامیزنم ولی این بار دچار درد شدیدی شده که خیلی به سختی دست راستمو حرکت میدم علت اینکه این وضع پیش میاد چه چیزی هست؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:28 ق.ظ

   سلام باید از شانه شما ام ار ای تهیه شود

   پاسخ
   • با سلام سرشانه دست راست من مدتیه درد میکنه طوری که وقتی دست راستمو میبرم بالا سرشانم درد میگیره بعضی موقها هم دردش میزنه به پشت بازوم وبازم علتش چی میتونه باشه ممنون باتشکر

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژانویه 1, 2020 10:29 ق.ظ

     به احتمال زیاد التهاب و اسیب شانه و یا عضلات قاعده گردن را دارید

     پاسخ
    • سلام چندماهی هست درد شدیدی در کتف راستم مثل سوزش مغز استخوانم دارم که شبها درد بیشتری دارم و موقعی که دستمو بالا پایین میکنم درد دارم شبها جوری درد وسوزش دارم که وقتی پتو روی کتفم می اندازم ردش کمترمیشود به نظرتان علت چیه ممنون میشم جواب سوالمو بدین

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      ژانویه 4, 2020 6:48 ق.ظ

      احتمالا شروع علایم شانه یخ زده است که می توان ان را درمان کرد

     • با سلام هر چند وقت یک بار ی درد شدیدی تو کتف سمت راستم احساس میکنم ب طوری که شبا از دردش خوابم نمیبره و با انجام حرکات خاصی شدید تر هم میشه ممنون میشم جوابمو بدید و راه درمانشو در اختیارمون بزارید

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      دسامبر 6, 2020 5:43 ق.ظ

      در مورد مشکل شما اول باید گردن و عضلات سرشانه مورد معاینه قرار گیرد تا با تشخیص علت درمان کرد

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • سلام و احترام
     حدود سه هفته پیش سالن کشتی رفتم. البته آمادگی خوبی نداشته و مدتی بود که تمرین نداشتم. دو روز بعد از تمرین سمت راست شانه و سمت راست گردن احساس درد شدیدی دارم . بخصوص هنگام ایستادن و سرپا بودن و پیاده روی…
     لطفا راهنمایی فرمایید. با سپاس فراوان

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      ژانویه 15, 2020 6:23 ق.ظ

      احتمال گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات گردنی هست که می توان با درمان دستی یا فیزیوتراپی تخصصی درمان کرد

    • آقای عرفان
     ژانویه 22, 2020 1:47 ب.ظ

     سلام، من مدت یکماه یا بیشتر از یک ماه میشه، اول زیر کتف(اسکاپولا) زاویه پایانی دست راستم درد داشتم، حالا گاهی قسمت بالای،گاهی قسمت پایانی و گاهی هم فکر میکنم اطراف کتف درد دارم، طوریکه در بعضی مواقع دست راستم مخصوصاً عضله سه سر پشت بازو هم احساس درد میکنم، در ذمن من مشکلات معدوی هم دارم، که اسیدش بعضی وقتها زیاد میشه. نمی‌دونم مشکل اصلی چیست؟

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      فوریه 3, 2020 6:24 ق.ظ

      با توجه به شرح حال باید مجموعه شانه و همچنین عضلات اطراف آن معاینه و بررسی بشود
      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     • سلام من ۳ ماهی میشه بازوی سمت راستم درد کمی داشت بعد یه مدتی دردش زد به سرشانه ام و بعد مدتی درد از گردنم شروع شده الان که چند بازی هم دکتر رفتم فقط قرص مسکن بهم داده که خوب نشدم الان از سمت راست رگ گردنم درد میکنه میزنه به سرشانه و میزنه به بازو و دستم حتی نمیتونم دست راست مو بلند کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      ژانویه 11, 2021 4:37 ق.ظ

      با توجه به شرح حال شما باید معاینه شده و ام آر آی از گردن و شاید شانه تهیه شد تا بتوان نظر دقیق داد

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • شراره هدایتی
     فوریه 18, 2020 10:23 ب.ظ

     با سلام و عرض ادب مدت سه یا 4 ماهی میشود که درد عجیب و غریبی در قسمت بازوی راست دارم که کلی اگر بگویم این درد زمانی جانم را میگیرد که بخواهم شلوار بپوشم یا طهارت بگیرم یا لباس تعویض کنم حال تمام اندام در سمت راست مور مور و گز گز میکند لطفآ راهنمایی کنید

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      فوریه 23, 2020 4:59 ق.ظ

      برای شما باید حتما گردن و شانه مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد
      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • سلام من ی مدتیه وسط قلنجم بیشتر سمت راست درد میکنه و معمولا با غذا خوردن تشدیدمیشه دردش ولی خفیفه علتش چیه

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      سپتامبر 7, 2020 5:22 ق.ظ

      به احتمال زیاد گرفتگی ها مفصلی کوچک است که می توان با درمان های دستی ان را ازاد کرد.

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • سلام و عرض ادب,حدود یکساله هر چند وقت یکبار درد شدیدی در شانه و گردن ایجاد میشه که گاهی به بازو هم میزنه ،چند ماه پیش ده جلسه فیزیوتراپی هم انجام دادم اما همچنان این درد چند وقت یکبار سراغم میاد ،گاهی احساس میکنم استخوان پشت شانم زده بیرون از درد و گاهی حرکت کردن برام سخت میشه ،ممنون میشم نظرتونو بگین

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      سپتامبر 7, 2020 5:30 ق.ظ

      لطفا سن را بفرمایید و تصویر ام ار ای رو ارسال کنید

   • سلام مدتیه ک سمت راست بدنم دردمیکنه؛ضعف میره؛بیحسه بخصوص دست راستم دردش شدیده چکارکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     دسامبر 30, 2020 1:10 ب.ظ

     این شرح حال کلی است
     برای این مورد باید معاینه بالینی و نورولوژی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
   • فاطمه یاری
    دسامبر 31, 2020 6:08 ق.ظ

    سلام دوماهی است که پشت شانه راستم درد میکند منجر درد گردن و دست راست میشود با نفس عمیق کشیدن بسیاردرد میگیرد باخوردن مسکن کمی آرام میشود اما بعد از مدتی بازدرد میگیرد هنگام خواب بسیارزیاددرد میکند طوری که مانع خوابیدن میشود

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژانویه 9, 2021 12:15 ب.ظ

     این مورد ناشی از گرفتگی های عضلانی و مفصلی در گردن و سرشانه است که با درمان های دستی و ماساژ درمانی قابل رفع است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • مریم.جعفری
  اکتبر 4, 2019 4:35 ق.ظ

  سلام .حدود دو هفته میشه که من در قسمت پشت شانه کمی پایینر احساس درد و سوزش دارم .والبته وقتیشدت پیدا میکنه قادر به حرکت دستم نیستم.وقفل میشم.به نظر شما چی میتونه باشه؟؟!

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 12, 2019 10:24 ق.ظ

   غالبا درد در این ناحیه و طبق گزارش شما مربوط به گرفتگی های عضلانی است که می توان آن را با ماساژ و طب سوزنی رفع کرد

   پاسخ
   • با سلام. دست راست همسرم بر اثر بریدگی با چاقو تاندونش پاره شده و ۱۰روزه دستش از آرنج تا انگشتا تو گچه. ۱هفته ست بخاطر درد و گرفتگی کتف راستش فقط درحال خوردن مسکن و آمپول زدنه، چهار روز دیگه باید دستشو بازکنن. دردش غیرقابل تحمله علتش چیه؟ و چیکارباید بکنه؟😔

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 21, 2020 1:54 ب.ظ

     این درد به خاطر کم تحرکی هم می باشد اما چیزی که بسیا مهم است بعد از باز کردن بانداژ و بخیه باید حتما فیزیوتراپی تخصص انجام شود تا عملکرد های دست به حالت نرمال بگردد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
   • سلام خسته نباشید از سن ۱۸سالگی والیبال بازی میکردم الان ۳۰سال دارم ۳ سال پیش در دوران آموزشی سربازی یدفعه بدون تمرین بازی کردم تو مسابقات و رگ دست راست بالا پیچ خورد و تا الان هم نمیتونم ضربه محکم بزنم و احساس میکنم دستم رو که بالا و عقب میبرم صدای تق تق رگم میاد و اصلا دیگه نمیتونم به توپ ضربه میترسم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 21, 2020 1:50 ب.ظ

     التهاب مزمن هست که می توان با فیزیوتراپی و دارو آن را رفع کرد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
  • سلام عرض ادب من چند وقتی هست که گرفتگی پشت کتف دارم طوری که تا ستوندفقرات و تا روی شانه هم احساس سوزش ودرد میکنم البته مشکل معده هم دارم ولی الان دکتر ها میگن از معده نیست ولی خیلی تاثیر گزاشته رو بدنم و معدم هم عصبی کرده و بدنم ضعیف شده شغلم هم طوری هست که باید خم بشم و کار کنم ممکنه راهنمایی کنیدممنون میشم

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    ژوئن 13, 2020 12:29 ب.ظ

    درد های اینچنینی مربوط به عضلات و ستون فقرات را می توان با درمانهای دستی دارو درمانی و فیزیوتراپی برطرف نمود

    تعیین وقت
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • من مدت چهار ماه میشه کتفم دردداشت دکترزیادرفتم نتچه نگرفتم الان شانه راستم بقل گردنم یه دردآرومه میگیره بایدچیکارکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 15, 2019 7:11 ق.ظ

   سلام
   چند سالتون هست؟
   این درد منتشر شونده است؟

   پاسخ
   • من چند سالی میشه پشتم دقیقا قسمت انتهایی کتفم یه درد شدید دارم انگار حتما باید پشتم رو کسی له کنه قولنجم بشکنه یکم دردم کمتر بشه ولی اون یه نقطه دردش سر جاشه به چپ و راست که بدنم و تکون میدم درد میکنه شدید کارهایی که مجبور باشم چند ساعت بشینم دردم بدتر میشه انگار کل پشتم خشک میشه گاهی این درد شدید میشه به استخوان جناق سینمم فشار میاد چه دکتری باید مراجعه کنم علت دردم احتمالا از چی میتونه باشه؟؟؟

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 25, 2020 5:39 ق.ظ

     احتمالا زیاد گرفتگی عضله و مفصل در ستون فقرات دارید که ناشی از قوز پشتی باشد که باید معاینه شده و عکس رادیوگرافی تهیه شود تا بتوان درمان را در نظر گرفت

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
  • سلام ، من در قسمت پشت گردن و شانه سمت راست درد بسیار شدیدی دارم که شب به سمت راست نمی تونم بخوابم ، این درد به پشت سرم هم میزنه بعضی قابل دلیلش چی‌می تونه باشه . 30 ساله هستم ، گاها انگشت‌های دستم هم حالت گزگز پیدا میکنه و در کل خواب نا منظم دارم

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    آوریل 19, 2020 6:07 ق.ظ

    با توجه به علائمی که شما شرح دادید باید حتما گردن مورد معاینه قرار بگیرد به دلیل اینکه احتمال بسیار زیاد بیرون زدگی دیسک یا گرفتگی در مفاصل گردنی دارید

    تعیین وقت
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • شانه‌وکتفم‌چندروزیه‌که‌درد‌میکنه‌ایاکارکردن‌علت‌ان‌میشود

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 15, 2019 7:11 ق.ظ

   سلام توضیحات شما بسیار کلی است و برپایه ان نمی توان تصمیم گیری کرد. لطفا شرح حال دقیق و سن را بفرمایید

   پاسخ
 • مجید مرادپور
  دسامبر 10, 2019 5:25 ق.ظ

  سلام کتف سمت راست من خیلی قبل تر اسیب دیده باتمرین بدنسازی دردش تشدیدپیداکرد چند روزپیش هم یه فشار به کتفم اومدکه حس کردم کتف عقب جلو شد
  باعکس بهم گفتن تاندول کتف کش اومد اما بین قضروف سر شانه فاصله پیش اومد دکترگفته اگر امپول رو بزنم احتمالا خوب بشه ولی اگه نشه به متخصص باید مراجعه کنم اگه میشه یه راهنمایی کنید منو

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 24, 2019 5:35 ق.ظ

   سلام غالبا می توان با دارو درمانی و فیزیوتراپی تخصصی درمان کرد و در صورت لزوم تزریقات تخصصی در خود مفصل انجام شود

   پاسخ
   • ۴۸ ساله ازدیروزآخرین نقطه کتفم دردمی کنه موقع بلع غذا سرفه هم دردمی کنه نظرتون چیست ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     دسامبر 30, 2020 1:09 ب.ظ

     سلام احتمالا گرفتگی عضله است که با ماساژ درمانی بهتر می شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام من حدود دوسه سالی میشه شانه راستم درد میکنا وبیشتر هم احساس سوزش دارم دکتر هم رفتم خوب نشد الان چند وقته دردش شدید تر شده..اصلا نمیتونم کاری کنم بعضی وقتا از قسمت کتف تا شانه تیر میکشه نمیدونم دیگه چکار کنم..من 22سالمه..
  مرسی ممنون

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 24, 2019 5:35 ق.ظ

   سلام ایا ام ار ای گردن انجام داده اید و دیسک های گردنی را بررسی کردید؟

   پاسخ
 • سلام من در شانه داشتم کمی پایین تر احساس گز گز و گاهی درد و بی حسی دارم.دکتر مراجعه کردم گفت از طرز نشستنمه.قوز بند خریدم .ولی همچنان درد و بی حسی هست چکار باید بکنم.دوباره به پزشک مراجعه کنم؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 24, 2019 5:35 ق.ظ

   سلام بله باید بررسی دقیق تر انجام شود چون خود قوز ذاتا موجب ایجاد این علایم که شما ذکر کردید نمی شود و قوزبند باید مخصوص هر فرد طراحی و ساخته شود تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد

   پاسخ
 • من 1 هفته میشه درد و شوزش پشت گردن و بیشتر موقعه ها در شانه و الان 2-3روز میشه خیلی شدید تر شده و تا شانه ها و حتی زیر بغلمم درد میگیره درد در سمت راستمه و باسد چیکار کنم خطرناکه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 24, 2019 5:34 ق.ظ

   سلام
   بله باید سریعا گردن و عضلات اطراف ان مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرند احتمال بیرونزدگی دیسک گرون هست

   پاسخ
 • سلام
  حدود دو ماه ميشه از ناحيه بازو رأست احساس درد دارم گاهي شديد و گاهي كمتر بخصوص بعد از بيدارشدن از خواب در کل مثل یکجور خشک بودن آیا با مسکن برطرف میشه؟ ۵۰ ساله هستم و ۸۲ کیلو وزن و قد ۱۶۷

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 1, 2020 9:43 ق.ظ

   سلام با مسکن فقط درد ارام خواهد شد و درمان انجام نشده است به منظور درمان باید اول معاینه شده و تشخیص بگیرید

   پاسخ
   • من سه روزه که درد شانه راست را دارم اول کم بود اما به مرور بیشتر شده ..دست راست را زیاد نمی توانم بالا ببرم به نظر تون مشکل چیه؟
    ممنون از راهنمایی تون

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژوئن 8, 2020 11:11 ق.ظ

     به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

     ۱. سن بیمار
     ۲. شرح حال بیماری
     ۳. تصویر مدارک پزشکی
     ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

     شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

     پاسخ
 • سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من در اين هفته دو با در در قسمت پايين شانه راست و اين درد در قسمت سمت راست پشتم منتشر ميشه و همزمان تنفسم سخت ميشه و چون اين دردها شب به سراغم مياد نميتونم دراز بكشم و درد خيلي زيادي در اون نواحي احساس ميكنم كه با هر بار نفس كشيدن قسمت سينه ام هم درد زياد ميگيره البته همزمان احساس دستشويي رفتن هم بهم دست ميده كه اين درد معمولا از ساعت 1 شب شروع نيشه و تا ساعت 3 و يا 4 صبح ادامه پيدا كرد لطفا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 7:24 ق.ظ

   به احتمال زیاد گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات پشتی است که می توان ان را با مدالیته های فیزیکی درمان کرد

   پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 7:24 ق.ظ

   به احتمال زیاد گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات پشتی است که می توان ان را با مدالیته های فیزیکی درمان کرد

   پاسخ
   • سلام و خسته نباشید خدمت شما
    یکماهی هست که کتف راستم درد میکنه و نمیتوانم دستمو تکون بدم یا اگه تکون بدم خیلی درد میگیره من ۲۹سالمه و دیسک کمر و سیاتیک هم دارم از چی میتونه باشه به سیاتیک میتونه ربط داشته باشه؟ممنون میشم جوابمو بدید
    باتشکر

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 21, 2020 1:54 ب.ظ

     خیر به سیاتیک بی ربط است شما باید معاینه شده و گردن و شانه بررسی شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • نیما سلیمانی
  دسامبر 24, 2019 8:33 ب.ظ

  سلام 21 سالم دارم 4 سالی می شود گرفتگی شانه راست دارم که این گرفتگی باعت درد گرفتن قفسه سینه میشه و راحت نمی تونم نفس بکشم درد فقط در کتف و قفسه سینه است دکتر رفته ام آزمایش هایم مشکلی ندارند عکس قفسه سینه و لگن هم مشکلی ندارند برای دارو های تقویتی عظلانی تجویز کردند که تاثیری نداشت طب سوزنی و لیزردرمانی هم رفته ام که تاثیر درمانی نداشت قبلا ها هفته ای یکبار گرفتگی داشت ولی الان پزشک جدیدم سلکوکسیب 200 تجویز کرده است که ماهی یک بار یا هرازگاهی میگیرد خیلی کمتر از قبلا ها ولی درمان کامل نداشته ام دکتر میگه بخاطر غصب معده هست ولی درمان نمی شود آیا راه کاری دارید پزشک آخرم هم فوق تخصص روماتولوژی هست ممنون میشم پاسخ دهید.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 7:24 ق.ظ

   پیشنهاد بنده برای شما درمان دستی ستون فقرات و ماساژ تخصصی عضلات مربوطه است که احتنال زیاد درمان می شود

   پاسخ
   • سلام من ۲۹ سالمه حدود ۲۰ روز هست درد بین دوتا کتفم دارم بیشتر سمت راست الان درد زده به قفسه سینه ام حس سوزش قفسه سینم دارم . ولی تحرک دارم خوبم .ولی شبا و صبح زود درد خیلی حس میکنم نفسم میگیره گردنم تکون میدم سربالاو پایین میکنم درد میگیره لطفا راهنمایی کنید مشکلم چیه .

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     سپتامبر 7, 2020 5:30 ق.ظ

     با توجه به شرح حال احتمالا گرفتگی عضلانی یا مفاصل ستون فقرات است که باید با درممان های دستی و فیزیوتراپی درمان شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام من یک هفته ای میشع کتفم درد میکنه بعد شونه ام درد کرد الانم انداخته زیربغلم و یه قسمت سینه ام احساس سوزش هم دارم بیماری ارتریت روماتیدجوانان هم دارم وهمجنین فشارروحی روانی زیادی یکماهه تحمل کردم علت درد کتف و زیربغلم چی میتونه باشه؟22سالمه خانم هستم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 4, 2020 6:50 ق.ظ

   احتمالا گرفتگی عضلات سرشانه و پهلو هاست که با فیزیوتراپی قابل درمان است

   پاسخ
 • سلام من ۵ روزه که دردم به طور ناگهانی از گردن شروع شد و حالا کتف راستم به شدت احساس درد و کوفتگی داره و استخوان بازو و ساعد هم درگیر کرده الان با مسکن کنترلش میکنم و گرما دردمو کمتر می‌کنه ۲۲ سالمه و ۲ ساله که به ناخن کاری مشغولم ولی تا ب حال مشکلی نداشتم .

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:23 ق.ظ

   احتمال دو مشکل وجود دارد اول دیسک گردن و دوم گرفتگی عضله مزمن عضلات گردنی و سرشانه که برای رسیدن به تشخیص باید بررسی تخصصی انجام شود

   پاسخ
 • سلام عرض شد ببخشید ی مدت هست هر چند وقت یبار سر شانه سمت راستم تیر می کشه دلیلش نمی دونم بعضی وقتها بعد کار زیاد و یا موقعی ک عصبی می شم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:23 ق.ظ

   دو علت اصلی می تواند داشته باشد؛ یکی دیسک گردن و دیگری گرفتگی عضله گردن و سرشانه که باید بررسی تخصصی بشود

   پاسخ
 • باسلام خدمت شماالان دوسه ماهی هست که پشت شان راست کلا تاپایین حالت بی حسی وگزگز میکنه دردی ندارم ۳۶ سالمه وزن ۷۰ودیگه اینکه تازه بچه ازشیرگرفتم ودوماا هست که پریودنشدم باتشکر.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:23 ق.ظ

   باید بررسی های لازم انجام شود و در کنار آن با توجه به علایمی که گفتید تست عصب و عضله انجام شود که بتوان علت را تشخیص داد

   پاسخ
 • سلام34سالمه،ازنوجوونی دردگردن داشتم،ک یبارپزشکی گفت دیسک گردن داری،یماه پیش درحین فعالیتی عضله کتفم گرفت،طوریکه گردنموبسختی همراه بادردتکون میدادم ک بعدازیهفته خوب شد،دوهفته بعدعضله پهلوم گرفت،الان مجددصبح ک ازخواب بیدارشدم،عضله کتفم گرفته،بنظرتون چی میتونه باشه،تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:22 ق.ظ

   این گرفتگی های عضلانی در صورتی که درمان نشوند و مزمن شوند درمان آن ها سخت تر می شود، در صورتی که در این مقطع می توان با درمان های دستی و طب سوزنی آن را برطرف کرد

   پاسخ
 • سلام کتف راستم درد میکنه جوری ک دندونمم درد میگیره وو نفس نمیتونم بکشماحساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:21 ق.ظ

   به احتمال زیاد عضلات گردن و پشت شما گرفتگی شدید دارد که نیاز به درمان هست

   پاسخ
   • سبام من 24 سالم حدود یک ماه صبح ها که بیدار میشم شانه سمت راستم احساس سوزش داره اما در طی روز بهتر میشه اما اگه دوباره بخوابم وقتی بلند بشم همین اتفاق تکرار میشه مقدتری هم ضعف در مچ دستم احساس میکنم

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 25, 2020 5:30 ق.ظ

     با توجه به توضیح احتمالا گرفتگی عضله سرشانه ای است که باید ماساژ درمانی و یا طب سوزنی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام ۴سال میشه درد گردن و شانه راست دارم از کدام دوا استفاده کنم با امید جواب تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:21 ق.ظ

   سلام باید توضیحات بیشتری ارائه کنید و مدارک پزشکی رو ارسال کنید
   در تلگرام یا واتس اپ
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • محمود دوراندیش
  ژانویه 14, 2020 4:49 ب.ظ

  سلام محمود ، ۴۰ سال دارم . از چهار ماه پیش درد شدیدی رو در ناحیه پایین کتف راستم احساس میکنم . در ابتدا این درد تا نواحی راست پشت گردن ادامه داشت .به چند پزشک مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم در آخرین مراجعه ازون تراپی شدم ولی تاثیر مثبتی نداشت و پس از این درمان سریعا درد به ناحیه زیر و پایین آرنج منتقل شد . توضیح اینکه درد اصلی در ناحیه پایینی کتف راست با شدت ادامه داره. نکته اینکه در حالت نشسته و وقتی زانوهایم از سطح لگن بالاتر می آید ، درد به حدی می شود که بی اختیار برمی خیزم و می ایستم.در حالت ایستاده کمترین میزان درد و در حالت نشسته بر روی زمین بیشترین درد را دارم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 15, 2020 6:20 ق.ظ

   با توجه به توضیحات می توان احتمال داد که گرفتگی عضله مزمن باشد که می توان آن را با تکنیک های دستی برطرف کرد و البته مزمن بودن آن باعث طولانی شدن درمان می شود

   پاسخ
 • سلام من پشت کتف راستم درد داره حالت عادی دردی ندارم ولی وقتی یه حرکتی مثل بلند شدن از حالت درازکش به ایستاده یا بردن دست به عقب یا سرم را به سمت راست در حالت لم داده بچرخونم نفسم بند میاد سابق دیسک کمر در مهره های ۳و ۴ را دارم حوله گرم بدترش کرد استخر کرال پشت زدم بدتر شدم دیگه اصلا نمیتونم چکارش کنم ۴۲ سالمه مرد هستم کارم اداریه ورزش نمیکنم ده روزه اینجوریم هیچ سابقه گردن و کتف درد را ندارم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 22, 2020 12:18 ب.ظ

   با توجه به شغل شما و آسیب هایی که می تواند داشته باشد احتمالا دیسک گردن هست که باید ام ار ای تهیه شود

   پاسخ
 • با سلام مدتی است که از ناحیه پشت کتف راست نزدیک به ستون فقرات احساس درد و ناراحتی میکنم که این درد باعث میشود زیر بغل راستم احساس سری و گز گز کند ولی همیشگی نیست و در اکثر مواقع اینطور است علت چیست؟؟؟ با تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 22, 2020 12:14 ب.ظ

   دو عامل می تواند داشته باشد، دیسک گردن و دومی گرفتگی عضله پشتی و گردن که احتمال دوم بیشتر است در موردشما
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام.من 40 سالمه الان دوباره درد شدید کتف راست سراغم میاد به طوری که درد از کتف تا قسمت فک وحتی تا نوک انگشتانم می رسد .علت درد چی می تونه باشه .باتشکر وخدا قوت به شما عریزات

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     ژوئن 8, 2020 11:13 ق.ظ

     این نوع دردها دو منشأ می‌تواند داشته باشد که منشأ اول آن آسیب و یا فشار بر عصب های خروجی از ستون فقرات گردنی می باشد اما مورد دوم که شایع‌ترین مورد هم هست گرفتگی عضلات گردن و سر شانه می باشد که به راحتی با درمانهای دستی و فیزیوتراپی قابل درمان است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
    • سلام چندین دفعه کتف دست چپم در رفتگی داشته و درد شدید دارد و به بیمارستان و پس از بیهوشی جا انداخته اند .ام ار ای گرفته ام متخصص گفته هیچ کار نیست چه باید بکنم.

     پاسخ
     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
      نوامبر 21, 2020 1:53 ب.ظ

      لطفا تصویر ام آر آی و توضیحات کامل را در واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

 • سلام من 38 سالمه 68 کیلو وزنمه چند ساله پیش که داشتم دممبل میزدم کتف سرمت راست یه صدایی تخی دادو درد نسبتا شدیدی گرفت ….. الان دستم رو میذارم رو ی مفصل کتف راستم ودستمو از بغل بالا پایین میکنم ( مثل بال زدن) یه تخ تخ ی میکنه ….البته درد دارم ولی از 1 تا ده مثلا درم 2 یا سه …..با تشکر از شما

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 22, 2020 12:12 ب.ظ

   باید حتما معاینه بشد که دو علت می تواند داشته باشد اول آسیب به مفصل کوچک شانه و دوم گرفتگی و اسیب عضله
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام حدود پنج هفتس کتف سمته راستم دردمیکنه.وولین بار که درد گرفت بدون هیچ دلیلی یهو درد شدیدی رواحساس گردم که خیلی اذیتم میکرد.الانم دردش هست اما گاهی دردش بیشتر وگاهی کمتره.حموم میرم خیلی اذیت میشم دستم دیگه طاقات انجام کاری نداره.بزور خودمو میشورم ومیام بیرون.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 3, 2020 6:23 ق.ظ

   با توجه به شرح حال نیاز به معاینه و تهیه ام ار ای هست
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • سلام ببخشید منم ی مدتیه هرزگاهی شانه ی راستم به شدت میگیره جوری ک وقتی برمیگردم دردش شدید تر میشه و هر وقت شانه راستم دردمیکنه زیر دنده هامم درد میکنه میشه بگید علتش چیه؟
   ممنون از لطفتون

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    فوریه 20, 2021 9:51 ق.ظ

    احتمالا گرفتگی مزمن عضلانی عضلات سرشانه و دست را دارید که می توان با ماساژ درمانی و طب سوزنی آن ر رفع کرد

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • سیدحسن میرقاسمی
  فوریه 3, 2020 2:01 ق.ظ

  باسلام من گردنم را عمل کردم ۵ماه قبل بعلت توده درسمت چپ گردن ۳مااست بازوی راستم دردمیکنه وتقریبا ۲مااست درد به بازوی راست رسیده فیزیوتراپم میگه بعلت اینکه عصا دردست راست گرفتی فشارامده به بازو وکتف چند جلسه فیزیوتراپی کردن خوب نشده دردشدیدتر شده درحدیکه دستم بالامیبرم یاتوجیبم میزارم ادیت بیشتری میکنه ممنون ازراهنمایی تون میشم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 3, 2020 9:14 ق.ظ

   احتمالا باید بردی شما تزریق در مفصل هم انجام بشه به همراه تمرینات تقویتی
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام:
  علت گرفتگی رگ ارنج دست راست چه چیزی می تواند باشد وراه درمان ان چیست.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 23, 2020 4:59 ق.ظ

   غالبا تنگی کانالی که عصب از ان عبور می کند عامل است و با توجه به شدت دارو درمانی،لیزر درمانی و گاها عمل هست
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • زارع جعفر
    مارس 10, 2020 12:12 ب.ظ

    سلام. دوهفته است که از ناحيه کتف راست درد دارم و هفته دوم پشت کتف راستم درد میکنه، علتش چییت؟ راهنمایی بفرمایید، متشکرم

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     آوریل 19, 2020 6:10 ق.ظ

     برای این که بتوانم به شما به سوال شما دقیق تر پاسخ داد بهتر است شرح حال دقیق تری در اختیار بنده قرار دهید

     ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

     تعیین وقت
     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام
  پنجاه سال سن دارم دارم چند روز پیش هنگامکی دستم را بالا می بردم دردی مثل سوزش شدید در یک نقطه پشت کتف راستم احساس کردم و الان در طول یک هفته سه و چهار با اینطوری شدم گردن درد ندارم – دیسک چهار و پنج جراحی کردم ( دو سال پیش ) این درد خیلس یریع حتی به چند سانیه نمی کشد سریع بر طرف میشود میخواستم علت را بدانم .و اگر نیاز هست به پزشک مراجعه کنم . متشکرم .

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:10 ق.ظ

   به احتمال زیاد با انجام این حرکات اعصاب خروجی از گردن دچار گرفتگی و آزردگی می‌شوند که این علائم برای شما به وجود می‌آید برای بررسی دقیق‌تر و پیشگیری از اینکه این عصب ملتهب شده و دچار آسیبهای همچون روال سابق شما بشود حتما باید معاینه انجام شود

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • چند روز یه انگار یه چیزی تو گلوم گیرکرده تنفس برام سخت شده عضلات کتف و قفسه سینه هم دچار گرفتگی شده دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:09 ق.ظ

   در تمام شکل گلو نظر خاصی ندارم اما در مورد گرفتگی‌های عضلانی می تواند علل مختلفی داشته باشد که این عمل بسیار متنوع هستند که باید معاینه شده و علت یابی شوند و درمان شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • نوشین بهرامی
  مارس 14, 2020 7:32 ب.ظ

  سلام به مدت ده روز هست که زیر کتف شانه راستی درد شدیدی دارد و سینه سمت راست سوزش درد دارد در این اواخر تنگی نفس دارم نمیتونم روی سمت راست بخوابم درد شدیدی میگیرد لطفا بگید چی دردی دارم سابقه مریضی خاصی نداشتم این اواخر بخاطر کرونا در جامعه حرص زیادی میخؤرم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:09 ق.ظ

   به دلیل اصطراب و استرس هم می‌تواند باشد اما باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد به دلیل آنکه اگر منشاء آن آسیب به دیسک‌های گردنی باشد هرچه سریعتر درمان به آن می تواند کمک کند

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من مدتی هست از طرف شانه راستم حساس درد می کنم مخصوص زمانی که دستم رو بالا می برم و کار میکنم خیلی درد داره ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:08 ق.ظ

   سلام این مورد بایستی که بررسی شده و علت یابی شود اما غالباً دردهای عظیم اصلی می‌تواند داشته باشد آسیب و التهاب در مفصل شانه و یا آسیب در مفاصل ستون فقرات گردنی

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • باسلام.من چند ماه پیش احساس درد خفیف قسمت زیر گردن بالای قفسه سینه سمت راستم داشتم که با قرصهای زد درد ۱۰ روزه خوب شدم.الان بعداز ۴ ماه همون درد اومده سراغم کمی درده قویتر شده.من بعضی وقتها فوتبال بازی میکنم .مشکلات اسید معده هم دارم.استرسیم هستم.سنمم ۲۹ ساله

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    فوریه 14, 2021 8:06 ق.ظ

    این مورد احتمالا گرفتگی های عضلانی است که با درمان های دستی و ماساژ درمانی برطرف می شود
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • مجتبی احمدی
  مارس 23, 2020 7:16 ب.ظ

  سلام چند ماهی میشود شانه سمت راست من یک رگ درد میگیرد

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:08 ق.ظ

   توضیحات شما بسیار مختصر و کوتاه است و نمی‌توان با آن تصمیم‌گیری درمانی و راهنمایی درست را انجام داد بهتر است شرح حال دقیق تر را از طریق تلگرام یا واتساپ با بنده در جریان بگذارید
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب،
  تقريبا مدت سه هفته است بعد از تمرين، قسمت جانبي شانه سمت راستم، قسمت جانبي به سمت پشت بازو درد گرفت. فقط در حالت فعاليت درد داره و يه احساس سوزش و ضعف داره. در حالتي كه فعاليتي ندارم دردي احساس نميكنم. اين درد در حالتي كه دستم از جلو بالا ميارم( نشر از جلو) يا از بغل بالا ميارم( نشر از جانب) دردي حس نميكنم، درد در حالتي كه دستم به سمت بالا ( حركت پرس سرشانه) يا به سمت چپ بدن حركتي ميدم درد ميگيره و اين درد را تا وسط قسمت جانبي بازو حس ميكنم. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   آوریل 19, 2020 6:06 ق.ظ

   سلام وقت بخیر به احتمال بسیار زیاد التهابی در یک جز از مفصل شانه شما به علاوه را در واقع منشاء عضلات از قسمت بالایی شانه می باشد در کنار آن گرفتگی عضلانی هم دارید

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام و خدا قوت. من مدت یکماهه شانه راستم گاهی وقتا درد بسیار شدیدی میگیره و خود به خودم بعد سه چهار دقیقه خوب میشه، بیشتر مواقعی خواب هستم شروع میشه طوریکه از درد وحشتناکش به خودم میپچم و به ناله میفتم، وقتای دیگه هم کاملا عادی ام ۳۶ سالمه

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 25, 2020 5:36 ق.ظ

     احتمالا گرفتگی عضلانی مزمن است که باید ماساژ درمانی و طب سوزنی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • معصومه محمدی
  آوریل 21, 2020 11:12 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر..من دخترهشتساله دارم که یک هفته هست بازوی سمت راستش درد گرفته ..بطوری که وقتی ازخواب بیدارمیشه ..دردبازوش بیشترشده وهمش ناراحتی داره که تیرمیکشه …والان برای وضیعت ویروس کرونا..میترسم ب دکترمراجعه کنم..

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 13, 2020 12:27 ب.ظ

   با توجه به شرح حال ایشان حتماً بایستی که بررسی تخصصی انجام شود که این بررسی تخصصی شامل معاینات بالینی تصویربرداری تخصصی از گردن و انجام تست عصب و عضله از دست ها می باشد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام، حدود 10 روزه که کتف دست راستم درد میکنه. بیشتر شبها درد میکنه ، دردش شبیه ضعف شدیده.دردش یکنواخته و وقتی روی کتفم میخابم دردش کمتر میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 13, 2020 12:28 ب.ظ

   به احتمال بسیار زیاد گرفتگی عضلات و مفاصل ستون فقرات برای شما اتفاق افتاده است که می توان آنها را با درمانهای دستی فیزیوتراپی و همچنین دارو درمانی برطرف نمود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 13, 2020 12:28 ب.ظ

   به احتمال بسیار زیاد گرفتگی عضلات و مفاصل ستون فقرات برای شما اتفاق افتاده است که می توان آنها را با درمانهای دستی فیزیوتراپی و همچنین دارو درمانی برطرف نمود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • این مورد مشکل خاصی نیست و برطرف خواهد شد

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژوئن 8, 2020 11:12 ق.ظ

   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من کتفم راستم در یک نقطه درد داره و میزنه ب بازو تا انگشتای دستم حالت انقباضی داره و کمی هم متورم
  این درد از زمان بدنسازی شروع شد و بعد ۹ ماه دوباره برگشته و من بیش از ۹ ماه ک باشگاه نرفتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 18, 2020 4:32 ق.ظ

   با توجه به شرح حال شما باید تست عصب و عضله از دست ها تهیه شود تا از میزان فشار و محل فشار آن بر روی عصب مطمین شد.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام من چند سال پیش عمل تاندون شانه انجام دادم که به علت ضربه که به شانه سمت راستم وارد شده بعد یه چندروزی هست کار سنگین انجام دادم و درد در روی شانه و سوزش قسمت بازو شدیده باید چکار کنم با تشکر

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 21, 2020 1:56 ب.ظ

     باید مجدد معاینه شوید احتمالا التهاب مزمنی هست که باید برای آن فیزیوتراپی انجام شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام من مدت ۲تا۳ماه هست که شانه ی راست و چپم درد میکنه اونم بیشتر صبح موقع بیدار شدن از خواب، شانه ی راستم بیشتر از شانه ی چپم درد میکنه، موقع کار و فعالیت اذیت نمیکنه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   جولای 18, 2020 4:33 ق.ظ

   با توجه به شرح حال شما احتمالا گرفتگی عضلانی است که با ماساژ و طب سوزنی درمان می شود.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • سلام مدت یکماهه پشت کتف راستم هر چند وقت(حدود یکماه پیش دوروز گرفتگی داشت خوب شد دوباره از دیروز ب همون شکل درد گرفته) گرفتگی داره بطوری ک از دردش ازخواب بیدار میشم دردش یجور خاصیه شبیه مچاله شدن پشته یکبار انقدر سرگیجه داشتم منجر به غش کردنم شد ایا این ارتباط با ریه ام داره؟ چون بعضی وقتا احساس گرفتگی تو قفسه سینم دارم

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    نوامبر 21, 2020 1:59 ب.ظ

    با توجه به توضیحات شما باید معاینه کامل از شما انجام شود

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • سلام وقت بخیر من چند روزی میشه که موقع عطسه به مدت چند دقیقه شانه سمت راستم درد شدیدی میگیره که تا وسط کتف ادامه داره همراه با تنگی نفس میگیره . 38 ساله هستم سیگار هم در روز 5-6 نخ مصرف میکنم . میخواستم بدونم به ریه مربوط میشه – در ضمن پولیپ کیسه صفرا هم در حد 8 میلیمتر دارم . ممنون

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   سپتامبر 7, 2020 5:24 ق.ظ

   با توجه به علایمی که شرح دادید باید گردن معاینه شده و ام ار ای تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام بنده ۳۲ سالم هست من ۴ سال هست ک درد در یک نقطه زیر شانه راست داشتم والان حدود سا ماهی میشه درد در قسمت یک طرف گردن و پشت سرم گاهی تیر میکشه و موجب سر درد هم میشه

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     نوامبر 25, 2020 5:37 ق.ظ

     احتمالا گرفتگی عضلانی و یا مفصل در گردن می باشد که با درمان های دستی و لیزر درمانی قابل رفع است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام. من 24 سالمه. توی حالت خواب و بیداری و در حال دنده به دنده شدن بودم که پشت کتف راستم یهو تیر کشید. بدون اینکه سابقه داشته باشه. از اون موقع چند باری که دستمو بالا بردم، پشت کتفم تیر کشیده. دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   سپتامبر 7, 2020 5:30 ق.ظ

   احتمالا گرفتگی عضلات پست کتف و سرشانه است که با درمان های فیزیوتراپی قابل برطرف شدن هست

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام
  مدت یک 20روز پیش هنگام نصب پرده منزل دست راستم دچار کشیدگی شد ودرد زیادی در ناحیه کتفم احساس کردم .از ان روز به بعد همچنان در ناحیه کتف ودست راستم احساس درد دارم البته هنوزنتوانسته ام به خودم استراحت کامل بدهم هرچند کار زیاد سختی انجام نمیدم کار من بیشتر اداری است ممنون میشم راهنمایی کنید (45ساله)

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:38 ق.ظ

   با توجه به توضیحات باید دارو تجویز،شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام.مدت زیادیه که درد در کتف ودست چپ دارم.بیش از یک ساله.ام آر آی گرفتم میگن چیزی نیست.بعضی وقتا پشت کمرم سمت چپ درد داره.رانندگی میکنم بیشتر درد میگیره.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:38 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • بخاطر جواب دادن به تک تک مراجعه کنند گان متشکرم. .با سلام مادر ۵۳ ساله ام حدود یکسال پیش کیسه صفرایش را لاپروسکپی عمل کرده و حدود یکماه هست که بین کتف راست و ستون فقراتش درد میکنه البته همونجایی که گفتم اندازه کف دست باد کرده بود وقتی که ماساژ میدادم انگار توش یه چیزی تکان می خورد که دکتر گفت اسپاسم شدید عضلانی هست و باکلوفن و ملوکسیکام داد و با توپ کوچک همان نقطه ماساژ داده شود.ماساژ داده شد اما با خوردن قرص ها فشارش بالا میرفت و قرص ها رو قطع کرد و فقط ماساژ ادامه پیدا کرد و الان باد اون نقطه خیلی کوچک شده و این درد ۲ روز شدتش کم میشه دوباره دردش زیاد میشه و میزنه به دوتا پهلوهاش و حتی تو اون لحظه آروغ هم میاد. به نظرتون چه دکتری ببریم یعنی مشکلش همون گرفتگی عضلات هستش؟ ممنونم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:36 ق.ظ

   با توجه به توضیحات شما باید معاینه شده و سونوگرافی و ام آر آی از ناحیه مورد نظر به عمل آید تا بتوان بعد از تشخیص درمان در نظر گرفت

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من چندساله کتف راستم درد میکنه دردش خیلی کم بود فقط گاهی الان موقع درس خوندن گردنم هم درد میکنه خیلی زیاد.باید چیکارکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:35 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ ارسال نمایید ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • ناصر شهریاری
  اکتبر 16, 2020 5:45 ق.ظ

  سوالی هم خدمتتون داشتم : هفته پیش کار بدنی سنگینی داشتم و اشیا سنگینی هم جابه جا کردم و چند روزی است که درد کتف راستم و متعاقب ان دقیقا درد مشابه تنیس البو را تجربه میکنم چون که قبلا هم تنیس البو گرفته ام و ضمنا دیسک گردن هم دارم و ۶۰ سال هم سن . متاسفانه با وجود بستن کلار گردن و مصرف داروهای ضد التهابی و کمپرس گرم و انجام نرمش های مخصوص دیسک گردن هیچ تاثیری نداشته . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 25, 2020 5:33 ق.ظ

   با توجه به سابقه قبلی بهتر است معاینه شده و در صورت لزوم ام آر آی جدید تهیه شود تا بتوان درمان را در نظر گرفت

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۳۰سالم خانم هستم حدود یکسالی میشه شانه سمت راستم درد میکرد البته زمانی که عصبی میشدم کم کم بعد از یه مدت دیگه وقتی هم عصبی نمیشدم درد میکرد دردش شدت نداشت الانم یک ماهی میشه دردش شدت پیداکرده خصوصا شبا که میخوام بخوابم روبه هر طرف میچرخم درد داره دستمو بلند میکنم درد داره یا وقتی صبح که میخوام از جا بلند شم درد داره ودردش به قفسه سینه هم میزنه نفس کشیدن برام سخت میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:56 ب.ظ

   گرفتگی عضلات مزمن دارید که می توان با ماساژ درمانی و یا طب سوزنی آن را درمان کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من چند سال پیش عمل تاندون شانه انجام دادم که به علت ضربه که به شانه سمت راستم وارد شده بعد یه چندروزی هست کار سنگین انجام دادم و درد در روی شانه و سوزش قسمت بازو شدیده باید چکار کنم با تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:55 ب.ظ

   باید مجدد معاینه شوید احتمالا التهاب مزمنی هست که باید برای آن فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید مامان من الان ی هفتس میگه پشت دوش راستم درد میکنه بعضی وقتا حتی راهم نمیتونه بره میگت دستم درد میگیره یا دستشو بالا نگه میداره راه میره شبا دردش بیشتر میشه دقیقا پشت دوشش یکم پایین تر رو دنده هاش یکم ورم کرده میگه خیلی درد میکنه ناراحتی معدم داره یعنی میتونه مال معدش باشه یا چیز دیگه ایه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:55 ب.ظ

   به احتمال بسیار زیاد گرفتگی عضلات است که با درمان های دستی و فیزیوتراپی درمان می شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۳۱ سالمه خانم خانه دارم دوهفته پیش نوزادم مریض شد ودوروز کامل صبح تا شب وشب هم تا صبح سر شانه سمت چپ خودم فقط ارام بود ومیخوابید بعد از اون دوروزی که یه سره نوزادم بغلم بود زیر شانم دقیقا زیر کتفم اندازه دوتا بند انگشت درد میکنه ومسیوزه طوری که گاهی وقتا نوزاد ۶ ماهه رو نمتونم زیاد تو بغل نگه دارم علت وراه درمان لطفا

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:53 ب.ظ

   با توجه به توضیحات احتمالا گرفتگی مفصلی و یا عضلانی است که با درمان های دستی می توان رفع کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • من نزدیک ۸ماهی هست بخاطر یرداشتن شی سنگین دردشدید شانه و دست راست و زیربغل دارم و هیچ مسکنس هم دردشد لروم نمیکنعبعدیمدت خودبخود خوب میشهعلتش همون کش رفتگیه؟ چیکارکنم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:52 ب.ظ

   با توجه به این توضیحات التهاب که وجود دارد برای تشخیص دقیق و درمان صحیح باید معاینه شده و ام آر آی تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • ۲۲ سالمه ارترید روماتویید هم دارم پیش دکترخودمم رفتم گف استخونت مشکل نداره ام ار ای انجام ندادم میترسم علت دبگ ای داشته باشه
  این درد گاها بادلیل وگاها بی دلیل شروع میشع دست راسم از درد بی حس میشع شونه و زیربغل و سینه ام درد میکنه لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:52 ب.ظ

   احتمالا وجود گرفتگی های عضلانی و مفصلی به عنوان علت این درد ها می باشد که می توان با فیزیوتراپی آن را درمان کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام
  پدرم دو ماه هست که کتف راستشون درد میکنه و زده به آرنج. جدیدا هم انگشتان دستشون گزگز میکنه
  پیش دکتر ارتوپد رفتند طب سوزنی پیشنهاد کرده و لی نمیدونیم خوبه یا خیر؟
  میشه لطفا کنید نظر دهید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:51 ب.ظ

   با سلام با توجه به توضیحات شما باید گردن معاینه شده و ام آر آی از گردن تهیه شود و احتمالا نیاز به تهیه نوار عصب از دست ها نیز باشد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • باسلام،یه سالی میشه که شانه ی سمت راست من درد گرفته وتا آرنج ومچ دست ادامه پیدا میکنه،چن دوره فیزیو تراپی هم رفتم ولی افاقه نکرده سرما زدنی هم بدتر میشه.علت چی میتونه باشه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:51 ب.ظ

   با توجه به توضیحات شما باید معاینه گردن و شانه انجام شود و در صورت لزوم ام آر آی تهیه شود تا بتوان تشخیص دقیق داد و درمان را پیش گرفت

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر 28 ساله هستم شاغل هستم و تا صبح تا ظهر با کامپیوتر کار میکنم و در حالت عادی با این تایم مشکلی ندارم ولی بعصی از روزها پشت سر هم کار با کامپیوتر بیشتر میشه و مداوم و چندین ساعت ماوس دستم راستم هست سرشانه و گردن و پشت کمی پایینتر از شانه و کل ذست راستم درد شدیدی میگیره و انگار رگ گردنم سمت راست سفت شده باشه میشه و درد شدیدی داره و گاها تیر میکشد.. لطفا راهنمایی نمایید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 21, 2020 1:50 ب.ظ

   با توجه به توضیحات احتمالا گرفتگی عضلانی هست که باید ورزش های مخصوص آموزش گرفته و انجام بدید و به علاوه آن نحوه صحیح انجام فعالیت ها . ماساژ درمانی هم به رفع گرفتگی کمک خواهد کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام، من ۳۸سالمه،اوایل فقط مچ دست راستم درد میگرفت تا روی دستم شبیه کیست بالا اومد و بعد چندماه خودش برطرف شد، الان درد ب کتف راستم رسیده و مثله اینه ک تیر تو کتفمه🤕 درد تا مچ دستم میرسه با قرصم خوب نمیشه درحد کمتر میرسه فقط،خیلی ازار دهندس دردش ممکنه بگید مشکل من چیه؟ممنونم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 19, 2020 8:02 ق.ظ

   باید بررسی های لازم انجام شود اما غالبا می تواند آسیب بل دیسک گردن و یا گرفتگی های اصلاحی باشد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام چندماهس هست کتف سمت راست احساس درد دارم و قلنج دارم …همش فک میکنم قلنجه و تیر میکشه البته فقط همون ناحیه و شبا بیشتر اذیت میشم موقع حرکت مشکلی ندارم …درضمن من خیلی بد میشینم

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 29, 2020 6:00 ق.ظ

   احتمال بسیار زیاد گرفتگی عضلات و مفاصل گردن است که با درمان های دستی و فیزیوتراپی درمان می شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • فاطمه زهرااا
  نوامبر 26, 2020 7:22 ب.ظ

  با سلام.
  من ۲۷ سالمه و ۳ سال که شانه راستم از پشت بعضی وقتها که سردم میشه یا وسیله ای برا مدت ۱۰ دقیقه دستم میگیرم ، درد میگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ البته ناگفته نماند دوران دانشجویی وسایل سنگین مکرر با دست راستم برای مسافت های طولانی حمل کردم، الان به گونه ای شدم یه صفحه تایپ میکنم شانه راستم درد میگیره و با ماساژ خوب میشه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 29, 2020 6:00 ق.ظ

   احتمالا گرفتگی مفصلی و عضلانی در گردن و سر شانه است که با درمان های دستی قابل رفع است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام.وقت بخیر من یه یکسالی میشه که سمت کتف سمت راست در صورت حرکت یه صدای مثل غُلِنج می‌شنوم .بعد الان که ورزش رو شروع کردم موقع زدن حرکت بارفیکس اگر دستم رو تو حالت کشیده قرار بدم یه رگی تو کتف راستم میگیره که باعث درد شدید میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید!

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     دسامبر 6, 2020 5:44 ق.ظ

     این مورد ناشی از التهاب مزمن و همچنین گرفتگی عضلانی است که با فیزیوتراپی قابل رفع است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید مادر من38سالشه خیلی وقت هست ک شانه اش و کتفش درد داره وقتی دراز میکشه خیلی اذیت میشه دردش بیشتر میشه ماساژ میده فایده ای نداره دردش تا کف پاهاش هم هست و کف پاهاش داغ میشه میخام بدونم چ مشکلی داره ایا میشه ک خوب شه درمان قطعی داره ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   نوامبر 29, 2020 11:41 ق.ظ

   با توجه به توضیحات شما ایشان باید معاینه شده و ام ار ای گردن تهیه شود. احتمالا اسیب دیسک در ناحیه گردن داشته باشند

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و وقت به خیر. سپاس از مقاله و زحماتتون. من یک ماهه که دقیقا پشت کتفم به اندازه 3 سانت، یک غده ماهیچه مانند حس میکنم. فشارش میدم درد نمیگیره ولی کاملا مثل یک ماهیچه سفت شده و به قطر 2 الی 3 سانت است که تکون هم میخوره. باید به چه دکتری مراجعه کنم؟ شما تشخیصی میدید از همین جزئیاتی که گفتم؟ در ضمن کارم با رایانست و با همین دست خیلی کار میکنم.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 6, 2020 5:45 ق.ظ

   این مورد باندل عضلانی است که به واسطه گرفتگی های عضلانی و به مرور زمان به علت وضعیت قرارگیری بدن و شغل ایجاد شده است که با ماساژ درمانی و طب سوزنی و همچنین انجام ورزش هایی که آموزش می گیرید قابل رفع است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام ، من مدت تقریبا دوماه است احساس درد در کتف و شانه چپ می کنم در هنگام عادی دردی ندارد ولی وقتی دستم را بالا می اورم درد در ناحیه مفصل و از روبروی شانه ام احساس میکنم یا وقتی که به پهلو روی دستم می خوابم کمی درد میگیر که مجبور به جابجای می شوم ،من بهدکتر مراجعه کردک و عکس رادیولوژی از کتف و شانه چپم گرفت و ازمایش خون هم دادم ، در عکس همه چیز نرمال بود ولی به نظرمی رسید که کمی فاصله بین منفصل کم شده ، من 5 جلسه فیزیوتراپی رفتم و دارو هم مصرف کردم ولی وضعیت کتف چپم تغییر خواصی نکرد ونه تنها کتف چپم خوب نشد (که باعث شده کارایی دست چپم کم و محدود بشه )بلکه اخیر حدود ده روز است که همین درد مشابه در کتف و شانه راستم نیز احساس کردم که از کم شروع شد و هر روز به شدت ان اضافه شد ودر ازمایش خونم اسید اوریک بالا بود ، تری گلیسرید بالا بود و همین طور قند خونم تقریبا بالای اپر لیمیت بود که برای هر سه دارو گرفتم و حدود یکماه است که مرتب استفاده می کنم ولی درد کتف راست در زمان مصرف دارو و بعد از بروز درد در کتف چپم اتفاق افتاد ، ایا ممکن است من را راهنمایی کنید که علت این درد ها چه می تواند باشد و برای درمان ان چه باید بکنم ، ممنونم ضمنا سنم حدود50 سال است … با تشکر

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 6, 2020 5:45 ق.ظ

   غالبا التهاب مفصل شانه و تاندون های ان به همراه گرفتگی عضلات سرشانه عامل این مشکل می باشند که در صورت عدم پاسخ به درمان فیزیوتراپی باید تزریق در آن انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام تقریبا چهار روزه که از گردن به سمت شانه راستم درد میکنه. درد با ماساژ برطرف میشه ولی شب باز شروع میشه وصبح با درد شدید بیدار میشم. مشکل چیه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 6, 2020 5:45 ق.ظ

   احتمالا آسیب دیسک گردن دارید که باید معاینه شده و ام ار ای تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام مه باشگاه تمرين ميكنم و البته دست راست هستم غذا همه كارم با دست راست هست ولي دست راستم خيلي ضعيفه با دست چپم چهل كيلو وزنه ميتانم بلند كنم ولي با دست راستم پانزده كيلو رو هم به سختي ميتونم دوازده ريپ بالا كنم بنظر شما مشكل من چيه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 19, 2020 4:49 ق.ظ

   برای اینکه بتوان مشکل شما را تشخیص داد باید تست عصب از دست ها تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام 24سالمه دودقیقه طناب زدم هیچ مشکلی پیدا نکردم ولی حدود یکساعت بعد درد شدیدی پایین کتف راستم میپیچه که موقع نفس عمیق کشیدن دردش بیشتر میشه علتش چیه؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 19, 2020 4:49 ق.ظ

   با توجه به علایم احتمال گرفتگی مفصلی در ستون فقرات و یا گرفتگی عضلانی باشد که با درمان های دستی قابل درمان است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام چن ماهیه که وقتی شب ها میخوابم شانه راستم خیلی درد میکنه احساس میکنم که دستم اصلا تکون نمیخوره (خشک شده) با چند هرکت ساده که شونمو تکون میدم به ارومی شانه ام بهتر میشه و میتونم کارای روز مره را انجام دهم فقد در هنگام شب خوابیدن شانه راست من ایجاد خشکی میشود و خیلی درد میکند.

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 19, 2020 4:49 ق.ظ

   بفرمائید چند سالتونه هست؟

   پاسخ
   • با سلام من تقریبا یک ماه میشه شانه م قسمت راست سوزش دردناکی داره بعضی وقتا میخاره وقتی میخوام بخارونمش سوزش عجیبه انگار داره میسوزه حتی نمیتونم روش بخوابم لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه و چطوری این درد رو گرفته و درمانش چیه

    پاسخ
 • سلام من مادرم حدود۵ماهه که از درد شونه و دست راست به سطوح اومده اوایل فقط نمیتونست دستشو بالا ببره و دردش قابل تحمل بود تا اینکه وخیم شد در حد حالت تهوع درد داشت از شانه تا نوک انگشتا طب سوزنی ۱۵جلسه انجام داد گفتن چسبندگیه ولی همچنان که یک جلسه فقط از اخرین جلسه طب سوزنیش مونده باز الان بیخوابه از درد و شدیدشده دردش و بهبود چندانی نداشته. ۶۰سالشومه-قند دارن-قوز میشینن تا حدودی-چی پیشنهاد میکنید

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   دسامبر 19, 2020 4:49 ق.ظ

   ایشان احتمالا مبتلا به شانه یخ زده می باشند که درمان صحیح آن اصلاح وضعیت ستون فقرات، تزریق گاز ازون در شانه، ورزش درمانی و دارو درمانی است

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام من تقریبا 2 سال پیش با چند نفر مچ انداختم(پشت هم) و باعث درد توی شونم شد که بعد یک هفته بهبود پیدا کرد اون موقع باشگاه بدنسازی هم میرفتم موقع تمرین درد داشتم اما خیلی کم 4-5 ماه قبل اینکه باشکاه رو ول کنم تغذیم ضعیف شد و توی قسمت عقب شونم احساس درد میکردم الان 9 ماه هست که تمرین ندارم اما رفته رفته درد بیشتر شد جوری که به ارنج و ساعد دستم رسید و گرفتگی گردنم هم شروع شد متخصص ارتوپد رفتم ام ار ای نوشت برام و بهم گفت که التهاب خفیف تاندون داری و تاندون کش اومده اول برام فیزیو تراپی نوشت بهتر شدم و بعدش بهم قرص ضد گرفتی و زینک داد خیلی بهتر شدم 90 درصد بهبود پیدا کردم اما الان 5 روزه که قرص تموم شده و دوباره شونه و گردن و ساعد و ارنجم شروع به درد گرفتن کرده به نظرتون مشکل از چیه

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 9, 2021 12:17 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • سلام من دختر ۲۱ ساله هستم .دست راست قسمت شانه رو ب جلو هنگامی ک با دستم کار میکنم تکون میدم درد خفیفی داره و هنگام بالا بردن دست یا تکیه دادن ب اون سمت درد میگیره نمیتونم خیلی بالا ببرم.علتش چی میتونه باشه؟قبلا کمتر بود ولی وقتی ک بعد مدتها والیبال بازی کردم بعدش اینجور شد تقریبا بدتر شد

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 9, 2021 12:15 ب.ظ

   به احتمالا بسیار زیاد با توجه به ورزش سمت التهاب غلاف های تاندون شانه باشد که باید معاینه شده و فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام.شانه راستم پوست قفسه سینه راست و روی دست راست درد شدید دارم و حتی موقع نفس کشیدن هم دچار مشکل می شود

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 9, 2021 12:11 ب.ظ

   غالبا این علایم به خاطر گرفتگی های مفصلی در ستون فقرات و گرفتگی های عضلانی است که باید درمان دستی برای آن انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • من ۳۸ سالمه دوهفته پیش دخترم به شوخی بازوی دست راستمو فشار داد من خودم صدای تیک تیک شنیدم دو روز اول درد شدید و خشک شده بود و الانم که شبها اصلن نمیتونم بخوابم سر تا سر بازوم درد میکنه وعکس هم‌گرفتن چیزی دیده نشد

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 9, 2021 12:11 ب.ظ

   عکس رادیوگرافی را در شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال نمایید تا بتوان نظر دقیق داد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام، روزتون بخیر. ۲۲ سالمه و تقریبا از ۵ سال پیش درد در پشت شانه راست رو در هر سال، دو سه بار تحمل می کنم و بعضی وقتا باعث می شه چشمام سیاهی بره، وقتی دردش بیشتر می شه داخل قفسه سینم پخش می شه ولی پنج شش روزه خوب می شه کاملا.
    تا الان نسبت بهش بی اهمیت بودم و می ذاشتم پای سرمازدگی و گرفتگی یا خستگی. ولی چیزی که الان نگرانم کرده، یک ماهیه که دردش می زنه به دست راستم و باعث مور مور شدن و بی حسی و داغ کردن دستم می شه و وقتی دستمو بالا پایین می برم ضعف دستم، بی حالم می کنه، اما زمانی که چیزی با دستم بلند می کنم، بی حسی، کامل از بین میره و فقط وقتی چیزی می نویسم یا با دستم کاری ندارم ضعف می کنه. اگه لطف کنید علتش رو بهم بگید و اینکه آیا چیز نگران کننده ای وجود داره؟

    پاسخ
    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
     فوریه 20, 2021 9:53 ق.ظ

     احتمال بسیار زیاد گرفتگی مزمن عضلانی عضلات سرشانه و گردن دارید که با ماساژ درمانی و طب سوزنی قابل رفع است

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام سه روزه که درد شدیدی پشت کتف راستم احساس میکنم و به پشت بازو و نهایتاً به پنج انگشتم میزد و گزگز و بی حس میشود راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   ژانویه 11, 2021 4:37 ق.ظ

   با توجه به شرح حال شما باید معاینه شده و ام آر آی از گردن تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • سلام ببخشید منم ی مدتیه هرزگاهی شانه ی راستم به شدت میگیره جوری ک وقتی برمیگردم دردش شدید تر میشه و هر وقت شانه راستم دردمیکنه زیر دنده هامم درد میکنه میشه بگید علتش چیه؟
   ممنون از لطفتون

   پاسخ
   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
    فوریه 20, 2021 9:51 ق.ظ

    احتمالا گرفتگی مزمن عضلانی عضلات سرشانه و دست را دارید که می توان با ماساژ درمانی و طب سوزنی آن ر رفع کرد

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • مریم ذوالفقاری
  ژانویه 16, 2021 4:05 ب.ظ

  سلام مدت طولانی شاید بیشتر از ده ساله با درد کتف و بازو دست و پنجه نرم میکنم ،از درد پشت سر شروع شد که تشخیص ارتروز دادن ،هر سال دکتر و گردنبند طبی و فیزیوتراپی اما بی فایده ،دیگه دردش میزنه به قسمت جلو گردن که احساس سنگینی دست رو بدنم رو دارم. راه چاره چیست؟

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 17, 2021 8:57 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید مدتی است درد دو بازوها کتف و پایین ساق پا که شدید شده و پشت سمت چپ بدن حالت قلنج باشه دارم که قابل تحمل نیست بعضی شبها .در سر خودم درهای زیاد حدود یکسال دارم که احساس میکنم داخل سرم خالی میشه دید چشام دور و نزدیک میشه و عضلاتم کم حس میشه.چند روز قرص سرما خوروگی و تاوانکس خوردم دو هفته کم شد و دوباره درد ب سراغم اومده ممنون شما

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 20, 2021 9:51 ق.ظ

   سلام باید معاینه شده و بررسی فیزیکی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام
  بنده حدودا 6 ماه پیش بدنسازی کار میکردم که بعد از مدتی شانه راستم دچار دردشد و صبحا که از خواب پامیشدم یه رگ گرفتی از گردن به شانه داشتم 6 ماه میگذره ولی دردم اصلن درست نشده ممنون میشم کمکم کنین

  پاسخ
  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید
   فوریه 24, 2021 12:04 ب.ظ

   به احتمال بسیار زیاد گرفتگی عضلات و التهاب دارید که باید دارو تجویز شده و جلسات فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تلفن نوبت دهی کلینیک