درد در شانه راست : علت ودرمان

- خانه » مقالات » درد در شانه راست : علت ودرمان

درد در شانه راست : علت ودرمان

دلایل زیادی برای درد شانه راست و آسیب دیدن بازی وجود دارد. گاهی استفاده بیش از حد باعث ایجاد درد می‌شود که با استراحت در منزل تسکین می‌یابد. در برخی موارد، درد شانه راست شدید‌تر است که بیمار به کمک‌های تخصصی پزشکی نیاز دارد. بیمار باید بتواند نوع درد را تشخیص دهد و بهترین روش را برای بهبود کیفیت زندگی خود اتخاذ کند.

همه ما می‌دانیم که درد شانه چپ نشانه حمله قلبی است. به این ترتیب اکثر افراد تصور می‌کنند که درد شانه راست مسئله مهمی نیست و نیازی به بررسی ندارد. اما حقیقت این است که سایر بیماری‌ها به درد زیر شانه راست مرتبط هستند. علاوه‌بر بیماری‌های جدی، برخی از بیماری‌های کم اهمیت دیگر که باعث درد شانه راست می‌شوند نیاز به درمان دارند. متخصصین ما در کلینیک امید بهترین ومناسب ترین درمان را برای درد در قسمت راست شانه ی شما پیشنهاد میکنند. برای رزرونوبت با شماره‌ی 02122780701 تماس حاصل فرمایید.

علل درد شانه راست


علل درد شانه راست عبارتند از:

شانه یخ‌زده

شانه یخ‌زده، التهاب غیرعفونی و چسبندگی کپسول مفصلی شانه است. علائم شانه یخ‌زده در ابتدای بیماری به آهستگی بروز می‌کنند، اما به تدریج شدیدتر و بدتر می‌شوند. این بیماری در سه مرحله شدت می‌یابد:

 • در مرحله 1: درد شانه راست شروع می‌شود و با حرکت دادن شانه درد آن بدتر می‌شود؛
 • در مرحله 2: شانه راست دچار خشکی می‌شود و از دامنه حرکات شانه کاسته می‌شود؛
 • در مرحله ۳: شانه راست بهبود می‌یابد و بیمار قادر به انجام برخی حرکات خاص است؛

سندروم تونل


سندروم تونل قسمتی است که اعصاب، سیاهرگ‌ها، سرخرنگ‌ها، و تاندون عضلات در یک نقطه مشترک به هم می‌رسند. هنگامی که این تونل فشرده می‌شود. بیمار درد، ضعف عضلات و گزگز را احساس می‌کند.

سنگ کیسه صفرا

کیسه صفرا وظیفه نگهداری و ذخیره صفرا را برای تجزیه چربی‌ها بر عهده دارد. صفرایی که از کیسه صفرا ترشح می‌شود به روده کوچک و غدد می‌رود. هنگامی که مقدار بیلی‌روبین یا کلسترول موجود در صفرا افزایش می‌یابد باعث تشکیل سنگ صفرا یا رسوبات سخت می‌شود.

تاندونیت کلسیفیک

تاندونیت کلسیفیک در تاندون‌ها با تشکیل کلسیم در عضله شانه گردان شروع می‌شود که می‌تواند باعث ایجاد فشار و درد شدید در شانه‌ها شود. هنگامی که بیمار روی شانه راست خود تکیه می‌دهد یا دستش را بالای سرش می‌برد درد شانه او بدتر می‌شود. خشکی و ضعف عضلات به این درد مرتبط هستند.

پارگی عضله شانه گردان

چهار گروه از عضلات، شانه را به بازو متصل می‌کنند آسیب دیدن این ناحیه منجر به درد، به‌ویژه هنگام بالا بردن دست روی سر می‌شود. درد در قسمت جلو و طرفین شانه قرار دارد و در طول شب بدتر می‌شود.

آرتروز شانه

خطر ابتلا به آرتروز شانه با افزایش سن بیشتر می‌شود. با این حال آسیب یا ضربه به قسمت شانه می‌تواند جوانان را گرفتار ک.ند یکی از علائم شایع آرتروز شانه، درد هنگام حرکت دادن شانه است.

سایر علل درد شانه راست

علاوه بر مواردی که قسمت فوق ذکر کردیم، عوامل دیگری نیز در ایجاد درد شانه راست نقش دارند که عبارتند از:

 • سرطان ریه: درد دائمی و ثابت شانه راست می‌تواند نشان‌دهنده سرطان ریه باشد.
 • گیرافتادن عصب: درد ناشی از گیرافتادن عصب از قسمت فوقانی شانه آغاز می‌شود و بازو را درگیر می‌کند.
 • اسپاسم عضلانی: می‌تواند منجر به درد شانه شود و کتف را درگیر کند.
 • انجام فعالیت‌های ورزشی: فعالیت ورزشی می‌تواند منجر به کشیدگی و دررفتگی شانه شود، کشیدگی با درد شدید شانه همراه است.

چه‌موقع به پزشک مراجعه کنیم


درد شانه راست بسیار شایع است. اما هرگز نباید آن را نادیده گرفت زیرا به درمان و مراقبت پزشکی نیاز دارد. در موارد زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • در صورتی که درد شدید است؛
 • در صورتی که شانه راست قرمز، ملتهب، و حساس شده است؛
 • در صورتی که بیمار نمی‌تواند حرکت کند، در این حالت باید فورا بیمار را به بیمارستان منتقل کرد.

تشخیص درد شانه راست


روش‌های مختلفی برای تشخیص علت درد شانه راست وجود دارد که عبارتند از:

 • الکترومیوگرافی: الکترومیوگرافی (EMG) و مطالعه سرعت هدایت عصبی (NCV) – به تشخیص علت درد شانه و گردن، درد بازو، بی‌حسی، و گزگز کمک می‌کنند.
 • اشعه ایکس: می‌تواند در تشخیص درد شانه و گردن مفید باشد. اشعه ایکس می‌تواند مواردی مواردی نظیر تنگ‌شدن فضای دیسک، بیماری روماتولوژیک، آسیب‌های تخریبی، دررفتگی شانه، شکستگی، تنگی مجرا، و مواردی از این قبیل را نشان دهد.
 • ام‌آر‌آی: یک روش غیرتهاجمی است که می‌تواند جزئیاتی را در خصوص عصب و هر آنچه به آن مربوط است را نشان دهد.
 • سی‌تی‌اسکن: گاهی از این روش به جای ام‌آر‌آی استفاده می‌شود.

درمان درد شانه راست


درمان‌های مختلفی برای تسکین درد شانه راست وجود دارد که عبارتند از:

درست نشستن

قرار گرفتن شانه، گردن و کمر در زاویه نادرست به مدت طولانی، فشار زیادی را بر بدن وارد می‌کند. صاف نشستن، صاف ایستادن و جابه‌جا کردن بدن پشت میز کار از روش‌های مفید و کارآمد برای کاهش فشار بر عضلات بدن است.

مسکن‌ها

اختلالات شانه مانند تورم کیسه‌های مفصلی جزء اختلالات غیرالتهابی هستند که می‌توان با مصرف مسکن آنها را درمان کرد. مصرف داروهای مسکن مانند ایبوبروفن، ناپروکسن، تیلنون برای کنترل درد شانه بسیار مفید هستند.

اوزون‌تراپی

اوزون‌تراپی برای درمان انواع دردهای عضلانی استخوانی و درد مفاصل مانند درد شانه راست، آسیب‌های عضله شانه گردان، آرتریت، و بیماری تحلیل‌برنده مفید است. چون در اکثر موارد، اوزون‌درمانی باعث اصلاح اختلالات پاتولوژیکی می‌شود. شانس آن که درد مزمن شانه به‌طور کامل تسکین بیابد حدود ۷۵ درصد است.

فیزیوتراپی

اگر درد شانه دائمی باشد و باعث اختلال در انجام فعالیت‌های روزانه شود، پزشک انجام فیزیوتراپی را تجویز خواهد کرد. فیزیوتراپی به کنترل درد و بهبود قدرت و انعطاف‌پذیری شانه کمک می‌کند. فیزیوتراپ می‌تواند روش‌های مختلفی را به شما نشان دهد که بتوانید مشکل خود را بشناسید و قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود باشید.

تزریق پی‌آرپی

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (پی‌آرپی) به بازسازی رباط‌ها و تسکین درد تاندون شانه کمک می‌کند، زمان توان‌بخشی را کوتاه می‌کند، و اغلب بیمار نیازی به انجام عمل جراحی ندارد. در این روش از سلول‌های خونی استفاده می‌شود و با استفاده از آخرین فناوری‌ها و تکیه بر توانایی طبیعی بدن، به تسکین درد و درمان بیمار پرداخته می‌شود.

تمرینات شانه

انجام تمرینات شانه برای تسکین درد شانه راست مفید است. تمرینات استقامتی روشی برای ارتقاء توان، قدرت، انعطاف‌پذیری و مجموعه‌ای از حرکات عضله است. بیمار می‌تواند از باند استقامت برای انجام تمرینات شانه استفاده کند.

برای انجام تمرینات زیر، چند ثانیه در آن حالت بمانید و در طول روز چندبار به انجام آنها بپردازید:

کشش بازو در امتداد قفسه سینه

دست راست خود را به سمت بالا و نزدیک مچ قرار دهید، دست چپ خود را به پشت آرنج خود نزدیک کنید، بازوی راست را به سمت چپ و در امتداد قفسه سینه بکشید، اگر در شانه خود درد را احساس کردید، تا زمانی که درد فروکش می‌کند بازوی خود را پایین بیاورید.

 رها کردن گردن

بنشینید سپس به آرامی شانه خود را به سمت قفسه سینه نزدیک کنید و تا زمانی که احساس می‌کنید پشت گردن شما کشیده می‌شود به این کار ادامه دهید. سعی کنید سر خود را به سمت چپ خم کنید تا شانه راست کشیده شود یا سر را به سمت راست خم کنید تا شانه چپ کشیده شود. هر یک از این تمرینات را به مدت یک دقیقه انجام دهید و برای تمرکز بر به دست آوردن آرامش، نفس عمیق بکشید.

کشش قفسه سینه

طناب ورزشی، یک تکه پارچه، کش یا هر وسیله دیگری را پشت خود قرار دهید و با هر دو دست آن را بگیرید. در این حین سعی کنید شانه‌های خود را به سمت یکدیگر بکشیده و به آرامی شانه خود را روبه‌روی سقف قرار دهید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نفس عمیق بکشید سپس استراحت کنید.

چرخش در حالت نشسته

روی صندلی بنشینید سعی کنید بدنتان کاملا صاف باشد. بالاتنه خود را به سمت راست بچرخانید و دست چپ خود را روی پهلوی راست خود قرار دهید. وقتی که به سمت راست نگاه می‌کنید شانه‌های خود را شل کنید و به آرامی ران سمت راست را بکشید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید سپس به وضعیت اولیه برگردید.

به این پست امتیاز دهید.
کلینیک چند تخصصی پا (پدورتیک) امید مرکز تخصصی پودیاتری یا درمان بیماری‌های پا است که به جرأت می‌توان گفت به پشتوانه تجربه و دانش تیم تخصصی خود بهترین نتایج ممکن را در زمینه درمان تخصصی بیماری‌های پا به بیماران ارائه می‌دهد. ما در این کلینیک برای تشخیص دقیق عارضه و تهیه کارآمدترین برنامه مدیریت و درمان مختص هر بیمار از به روزترین و مدرن‌ترین شیوه‌های ارزیابی بهره می‌گیریم.

77 دیدگاه

 1. حسین امینی آگوست 22, 2019 در 11:38 ب.ظ پاسخ

  باسلام خدمت شما. مدتی هست که شانه راست من با کمترین فشار یا عکس العمل سریع دست راستم درمیره وبا فشار و حرکت دادن دوباره جامیزنم ولی این بار دچار درد شدیدی شده که خیلی به سختی دست راستمو حرکت میدم علت اینکه این وضع پیش میاد چه چیزی هست؟

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید نوامبر 12, 2019 در 10:28 ق.ظ پاسخ

   سلام باید از شانه شما ام ار ای تهیه شود

   • afshin دسامبر 16, 2019 در 3:36 ب.ظ پاسخ

    با سلام سرشانه دست راست من مدتیه درد میکنه طوری که وقتی دست راستمو میبرم بالا سرشانم درد میگیره بعضی موقها هم دردش میزنه به پشت بازوم وبازم علتش چی میتونه باشه ممنون باتشکر

    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 1, 2020 در 10:29 ق.ظ پاسخ

     به احتمال زیاد التهاب و اسیب شانه و یا عضلات قاعده گردن را دارید

    • مسی ژانویه 1, 2020 در 11:24 ب.ظ پاسخ

     سلام چندماهی هست درد شدیدی در کتف راستم مثل سوزش مغز استخوانم دارم که شبها درد بیشتری دارم و موقعی که دستمو بالا پایین میکنم درد دارم شبها جوری درد وسوزش دارم که وقتی پتو روی کتفم می اندازم ردش کمترمیشود به نظرتان علت چیه ممنون میشم جواب سوالمو بدین

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 4, 2020 در 6:48 ق.ظ

      احتمالا شروع علایم شانه یخ زده است که می توان ان را درمان کرد

    • مهدی عربی ژانویه 9, 2020 در 2:44 ب.ظ پاسخ

     سلام و احترام
     حدود سه هفته پیش سالن کشتی رفتم. البته آمادگی خوبی نداشته و مدتی بود که تمرین نداشتم. دو روز بعد از تمرین سمت راست شانه و سمت راست گردن احساس درد شدیدی دارم . بخصوص هنگام ایستادن و سرپا بودن و پیاده روی…
     لطفا راهنمایی فرمایید. با سپاس فراوان

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:23 ق.ظ

      احتمال گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات گردنی هست که می توان با درمان دستی یا فیزیوتراپی تخصصی درمان کرد

    • آقای عرفان ژانویه 22, 2020 در 1:47 ب.ظ پاسخ

     سلام، من مدت یکماه یا بیشتر از یک ماه میشه، اول زیر کتف(اسکاپولا) زاویه پایانی دست راستم درد داشتم، حالا گاهی قسمت بالای،گاهی قسمت پایانی و گاهی هم فکر میکنم اطراف کتف درد دارم، طوریکه در بعضی مواقع دست راستم مخصوصاً عضله سه سر پشت بازو هم احساس درد میکنم، در ذمن من مشکلات معدوی هم دارم، که اسیدش بعضی وقتها زیاد میشه. نمی‌دونم مشکل اصلی چیست؟

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید فوریه 3, 2020 در 6:24 ق.ظ

      با توجه به شرح حال باید مجموعه شانه و همچنین عضلات اطراف آن معاینه و بررسی بشود
      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    • شراره هدایتی فوریه 18, 2020 در 10:23 ب.ظ پاسخ

     با سلام و عرض ادب مدت سه یا 4 ماهی میشود که درد عجیب و غریبی در قسمت بازوی راست دارم که کلی اگر بگویم این درد زمانی جانم را میگیرد که بخواهم شلوار بپوشم یا طهارت بگیرم یا لباس تعویض کنم حال تمام اندام در سمت راست مور مور و گز گز میکند لطفآ راهنمایی کنید

     • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید فوریه 23, 2020 در 4:59 ق.ظ

      برای شما باید حتما گردن و شانه مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد
      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 2. مریم.جعفری اکتبر 4, 2019 در 4:35 ق.ظ پاسخ

  سلام .حدود دو هفته میشه که من در قسمت پشت شانه کمی پایینر احساس درد و سوزش دارم .والبته وقتیشدت پیدا میکنه قادر به حرکت دستم نیستم.وقفل میشم.به نظر شما چی میتونه باشه؟؟!

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید نوامبر 12, 2019 در 10:24 ق.ظ پاسخ

   غالبا درد در این ناحیه و طبق گزارش شما مربوط به گرفتگی های عضلانی است که می توان آن را با ماساژ و طب سوزنی رفع کرد

 3. ناصر دسامبر 1, 2019 در 5:41 ب.ظ پاسخ

  من مدت چهار ماه میشه کتفم دردداشت دکترزیادرفتم نتچه نگرفتم الان شانه راستم بقل گردنم یه دردآرومه میگیره بایدچیکارکنم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 15, 2019 در 7:11 ق.ظ پاسخ

   سلام
   چند سالتون هست؟
   این درد منتشر شونده است؟

  • ندا مارس 25, 2020 در 4:05 ب.ظ پاسخ

   سلام ، من در قسمت پشت گردن و شانه سمت راست درد بسیار شدیدی دارم که شب به سمت راست نمی تونم بخوابم ، این درد به پشت سرم هم میزنه بعضی قابل دلیلش چی‌می تونه باشه . 30 ساله هستم ، گاها انگشت‌های دستم هم حالت گزگز پیدا میکنه و در کل خواب نا منظم دارم

   • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:07 ق.ظ پاسخ

    با توجه به علائمی که شما شرح دادید باید حتما گردن مورد معاینه قرار بگیرد به دلیل اینکه احتمال بسیار زیاد بیرون زدگی دیسک یا گرفتگی در مفاصل گردنی دارید

    تعیین وقت
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 4. مهرداد دسامبر 2, 2019 در 5:38 ب.ظ پاسخ

  شانه‌وکتفم‌چندروزیه‌که‌درد‌میکنه‌ایاکارکردن‌علت‌ان‌میشود

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 15, 2019 در 7:11 ق.ظ پاسخ

   سلام توضیحات شما بسیار کلی است و برپایه ان نمی توان تصمیم گیری کرد. لطفا شرح حال دقیق و سن را بفرمایید

 5. مجید مرادپور دسامبر 10, 2019 در 5:25 ق.ظ پاسخ

  سلام کتف سمت راست من خیلی قبل تر اسیب دیده باتمرین بدنسازی دردش تشدیدپیداکرد چند روزپیش هم یه فشار به کتفم اومدکه حس کردم کتف عقب جلو شد
  باعکس بهم گفتن تاندول کتف کش اومد اما بین قضروف سر شانه فاصله پیش اومد دکترگفته اگر امپول رو بزنم احتمالا خوب بشه ولی اگه نشه به متخصص باید مراجعه کنم اگه میشه یه راهنمایی کنید منو

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 24, 2019 در 5:35 ق.ظ پاسخ

   سلام غالبا می توان با دارو درمانی و فیزیوتراپی تخصصی درمان کرد و در صورت لزوم تزریقات تخصصی در خود مفصل انجام شود

 6. زهرا دسامبر 10, 2019 در 9:48 ب.ظ پاسخ

  سلام من حدود دوسه سالی میشه شانه راستم درد میکنا وبیشتر هم احساس سوزش دارم دکتر هم رفتم خوب نشد الان چند وقته دردش شدید تر شده..اصلا نمیتونم کاری کنم بعضی وقتا از قسمت کتف تا شانه تیر میکشه نمیدونم دیگه چکار کنم..من 22سالمه..
  مرسی ممنون

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 24, 2019 در 5:35 ق.ظ پاسخ

   سلام ایا ام ار ای گردن انجام داده اید و دیسک های گردنی را بررسی کردید؟

 7. Saba دسامبر 10, 2019 در 10:02 ب.ظ پاسخ

  سلام من در شانه داشتم کمی پایین تر احساس گز گز و گاهی درد و بی حسی دارم.دکتر مراجعه کردم گفت از طرز نشستنمه.قوز بند خریدم .ولی همچنان درد و بی حسی هست چکار باید بکنم.دوباره به پزشک مراجعه کنم؟

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 24, 2019 در 5:35 ق.ظ پاسخ

   سلام بله باید بررسی دقیق تر انجام شود چون خود قوز ذاتا موجب ایجاد این علایم که شما ذکر کردید نمی شود و قوزبند باید مخصوص هر فرد طراحی و ساخته شود تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد

 8. مریم دسامبر 14, 2019 در 12:11 ب.ظ پاسخ

  من 1 هفته میشه درد و شوزش پشت گردن و بیشتر موقعه ها در شانه و الان 2-3روز میشه خیلی شدید تر شده و تا شانه ها و حتی زیر بغلمم درد میگیره درد در سمت راستمه و باسد چیکار کنم خطرناکه

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید دسامبر 24, 2019 در 5:34 ق.ظ پاسخ

   سلام
   بله باید سریعا گردن و عضلات اطراف ان مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرند احتمال بیرونزدگی دیسک گرون هست

 9. حميد رضا دسامبر 17, 2019 در 12:09 ب.ظ پاسخ

  سلام
  حدود دو ماه ميشه از ناحيه بازو رأست احساس درد دارم گاهي شديد و گاهي كمتر بخصوص بعد از بيدارشدن از خواب در کل مثل یکجور خشک بودن آیا با مسکن برطرف میشه؟ ۵۰ ساله هستم و ۸۲ کیلو وزن و قد ۱۶۷

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 1, 2020 در 9:43 ق.ظ پاسخ

   سلام با مسکن فقط درد ارام خواهد شد و درمان انجام نشده است به منظور درمان باید اول معاینه شده و تشخیص بگیرید

 10. نوروزي دسامبر 24, 2019 در 6:28 ق.ظ پاسخ

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من در اين هفته دو با در در قسمت پايين شانه راست و اين درد در قسمت سمت راست پشتم منتشر ميشه و همزمان تنفسم سخت ميشه و چون اين دردها شب به سراغم مياد نميتونم دراز بكشم و درد خيلي زيادي در اون نواحي احساس ميكنم كه با هر بار نفس كشيدن قسمت سينه ام هم درد زياد ميگيره البته همزمان احساس دستشويي رفتن هم بهم دست ميده كه اين درد معمولا از ساعت 1 شب شروع نيشه و تا ساعت 3 و يا 4 صبح ادامه پيدا كرد لطفا راهنمايي بفرماييد

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 4, 2020 در 7:24 ق.ظ پاسخ

   به احتمال زیاد گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات پشتی است که می توان ان را با مدالیته های فیزیکی درمان کرد

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 4, 2020 در 7:24 ق.ظ پاسخ

   به احتمال زیاد گرفتگی مفصلی ستون فقرات و عضلات پشتی است که می توان ان را با مدالیته های فیزیکی درمان کرد

 11. نیما سلیمانی دسامبر 24, 2019 در 8:33 ب.ظ پاسخ

  سلام 21 سالم دارم 4 سالی می شود گرفتگی شانه راست دارم که این گرفتگی باعت درد گرفتن قفسه سینه میشه و راحت نمی تونم نفس بکشم درد فقط در کتف و قفسه سینه است دکتر رفته ام آزمایش هایم مشکلی ندارند عکس قفسه سینه و لگن هم مشکلی ندارند برای دارو های تقویتی عظلانی تجویز کردند که تاثیری نداشت طب سوزنی و لیزردرمانی هم رفته ام که تاثیر درمانی نداشت قبلا ها هفته ای یکبار گرفتگی داشت ولی الان پزشک جدیدم سلکوکسیب 200 تجویز کرده است که ماهی یک بار یا هرازگاهی میگیرد خیلی کمتر از قبلا ها ولی درمان کامل نداشته ام دکتر میگه بخاطر غصب معده هست ولی درمان نمی شود آیا راه کاری دارید پزشک آخرم هم فوق تخصص روماتولوژی هست ممنون میشم پاسخ دهید.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 4, 2020 در 7:24 ق.ظ پاسخ

   پیشنهاد بنده برای شما درمان دستی ستون فقرات و ماساژ تخصصی عضلات مربوطه است که احتنال زیاد درمان می شود

 12. شبنم دسامبر 29, 2019 در 6:50 ق.ظ پاسخ

  سلام من یک هفته ای میشع کتفم درد میکنه بعد شونه ام درد کرد الانم انداخته زیربغلم و یه قسمت سینه ام احساس سوزش هم دارم بیماری ارتریت روماتیدجوانان هم دارم وهمجنین فشارروحی روانی زیادی یکماهه تحمل کردم علت درد کتف و زیربغلم چی میتونه باشه؟22سالمه خانم هستم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 4, 2020 در 6:50 ق.ظ پاسخ

   احتمالا گرفتگی عضلات سرشانه و پهلو هاست که با فیزیوتراپی قابل درمان است

 13. رحیمی ژانویه 5, 2020 در 7:17 ب.ظ پاسخ

  سلام من ۵ روزه که دردم به طور ناگهانی از گردن شروع شد و حالا کتف راستم به شدت احساس درد و کوفتگی داره و استخوان بازو و ساعد هم درگیر کرده الان با مسکن کنترلش میکنم و گرما دردمو کمتر می‌کنه ۲۲ سالمه و ۲ ساله که به ناخن کاری مشغولم ولی تا ب حال مشکلی نداشتم .

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:23 ق.ظ پاسخ

   احتمال دو مشکل وجود دارد اول دیسک گردن و دوم گرفتگی عضله مزمن عضلات گردنی و سرشانه که برای رسیدن به تشخیص باید بررسی تخصصی انجام شود

 14. Taybe jocar ژانویه 6, 2020 در 3:49 ب.ظ پاسخ

  سلام عرض شد ببخشید ی مدت هست هر چند وقت یبار سر شانه سمت راستم تیر می کشه دلیلش نمی دونم بعضی وقتها بعد کار زیاد و یا موقعی ک عصبی می شم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:23 ق.ظ پاسخ

   دو علت اصلی می تواند داشته باشد؛ یکی دیسک گردن و دیگری گرفتگی عضله گردن و سرشانه که باید بررسی تخصصی بشود

 15. سحر ژانویه 10, 2020 در 9:59 ب.ظ پاسخ

  باسلام خدمت شماالان دوسه ماهی هست که پشت شان راست کلا تاپایین حالت بی حسی وگزگز میکنه دردی ندارم ۳۶ سالمه وزن ۷۰ودیگه اینکه تازه بچه ازشیرگرفتم ودوماا هست که پریودنشدم باتشکر.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:23 ق.ظ پاسخ

   باید بررسی های لازم انجام شود و در کنار آن با توجه به علایمی که گفتید تست عصب و عضله انجام شود که بتوان علت را تشخیص داد

 16. عطاری ژانویه 11, 2020 در 11:02 ق.ظ پاسخ

  سلام34سالمه،ازنوجوونی دردگردن داشتم،ک یبارپزشکی گفت دیسک گردن داری،یماه پیش درحین فعالیتی عضله کتفم گرفت،طوریکه گردنموبسختی همراه بادردتکون میدادم ک بعدازیهفته خوب شد،دوهفته بعدعضله پهلوم گرفت،الان مجددصبح ک ازخواب بیدارشدم،عضله کتفم گرفته،بنظرتون چی میتونه باشه،تشکر

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:22 ق.ظ پاسخ

   این گرفتگی های عضلانی در صورتی که درمان نشوند و مزمن شوند درمان آن ها سخت تر می شود، در صورتی که در این مقطع می توان با درمان های دستی و طب سوزنی آن را برطرف کرد

 17. غزل ژانویه 12, 2020 در 6:20 ق.ظ پاسخ

  سلام کتف راستم درد میکنه جوری ک دندونمم درد میگیره وو نفس نمیتونم بکشماحساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:21 ق.ظ پاسخ

   به احتمال زیاد عضلات گردن و پشت شما گرفتگی شدید دارد که نیاز به درمان هست

 18. یعقوب ژانویه 13, 2020 در 9:13 ق.ظ پاسخ

  سلام ۴سال میشه درد گردن و شانه راست دارم از کدام دوا استفاده کنم با امید جواب تشکر

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:21 ق.ظ پاسخ

   سلام باید توضیحات بیشتری ارائه کنید و مدارک پزشکی رو ارسال کنید
   در تلگرام یا واتس اپ
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

 19. محمود دوراندیش ژانویه 14, 2020 در 4:49 ب.ظ پاسخ

  سلام محمود ، ۴۰ سال دارم . از چهار ماه پیش درد شدیدی رو در ناحیه پایین کتف راستم احساس میکنم . در ابتدا این درد تا نواحی راست پشت گردن ادامه داشت .به چند پزشک مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم در آخرین مراجعه ازون تراپی شدم ولی تاثیر مثبتی نداشت و پس از این درمان سریعا درد به ناحیه زیر و پایین آرنج منتقل شد . توضیح اینکه درد اصلی در ناحیه پایینی کتف راست با شدت ادامه داره. نکته اینکه در حالت نشسته و وقتی زانوهایم از سطح لگن بالاتر می آید ، درد به حدی می شود که بی اختیار برمی خیزم و می ایستم.در حالت ایستاده کمترین میزان درد و در حالت نشسته بر روی زمین بیشترین درد را دارم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 15, 2020 در 6:20 ق.ظ پاسخ

   با توجه به توضیحات می توان احتمال داد که گرفتگی عضله مزمن باشد که می توان آن را با تکنیک های دستی برطرف کرد و البته مزمن بودن آن باعث طولانی شدن درمان می شود

 20. امید حوری ژانویه 17, 2020 در 4:47 ب.ظ پاسخ

  سلام من پشت کتف راستم درد داره حالت عادی دردی ندارم ولی وقتی یه حرکتی مثل بلند شدن از حالت درازکش به ایستاده یا بردن دست به عقب یا سرم را به سمت راست در حالت لم داده بچرخونم نفسم بند میاد سابق دیسک کمر در مهره های ۳و ۴ را دارم حوله گرم بدترش کرد استخر کرال پشت زدم بدتر شدم دیگه اصلا نمیتونم چکارش کنم ۴۲ سالمه مرد هستم کارم اداریه ورزش نمیکنم ده روزه اینجوریم هیچ سابقه گردن و کتف درد را ندارم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 22, 2020 در 12:18 ب.ظ پاسخ

   با توجه به شغل شما و آسیب هایی که می تواند داشته باشد احتمالا دیسک گردن هست که باید ام ار ای تهیه شود

 21. Mehdi ژانویه 18, 2020 در 11:09 ق.ظ پاسخ

  با سلام مدتی است که از ناحیه پشت کتف راست نزدیک به ستون فقرات احساس درد و ناراحتی میکنم که این درد باعث میشود زیر بغل راستم احساس سری و گز گز کند ولی همیشگی نیست و در اکثر مواقع اینطور است علت چیست؟؟؟ با تشکر

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 22, 2020 در 12:14 ب.ظ پاسخ

   دو عامل می تواند داشته باشد، دیسک گردن و دومی گرفتگی عضله پشتی و گردن که احتمال دوم بیشتر است در موردشما
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 22. مهدی ژانویه 19, 2020 در 3:56 ب.ظ پاسخ

  سلام من 38 سالمه 68 کیلو وزنمه چند ساله پیش که داشتم دممبل میزدم کتف سرمت راست یه صدایی تخی دادو درد نسبتا شدیدی گرفت ….. الان دستم رو میذارم رو ی مفصل کتف راستم ودستمو از بغل بالا پایین میکنم ( مثل بال زدن) یه تخ تخ ی میکنه ….البته درد دارم ولی از 1 تا ده مثلا درم 2 یا سه …..با تشکر از شما

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید ژانویه 22, 2020 در 12:12 ب.ظ پاسخ

   باید حتما معاینه بشد که دو علت می تواند داشته باشد اول آسیب به مفصل کوچک شانه و دوم گرفتگی و اسیب عضله
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 23. Ati ژانویه 28, 2020 در 1:24 ب.ظ پاسخ

  سلام حدود پنج هفتس کتف سمته راستم دردمیکنه.وولین بار که درد گرفت بدون هیچ دلیلی یهو درد شدیدی رواحساس گردم که خیلی اذیتم میکرد.الانم دردش هست اما گاهی دردش بیشتر وگاهی کمتره.حموم میرم خیلی اذیت میشم دستم دیگه طاقات انجام کاری نداره.بزور خودمو میشورم ومیام بیرون.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید فوریه 3, 2020 در 6:23 ق.ظ پاسخ

   با توجه به شرح حال نیاز به معاینه و تهیه ام ار ای هست
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 24. سیدحسن میرقاسمی فوریه 3, 2020 در 2:01 ق.ظ پاسخ

  باسلام من گردنم را عمل کردم ۵ماه قبل بعلت توده درسمت چپ گردن ۳مااست بازوی راستم دردمیکنه وتقریبا ۲مااست درد به بازوی راست رسیده فیزیوتراپم میگه بعلت اینکه عصا دردست راست گرفتی فشارامده به بازو وکتف چند جلسه فیزیوتراپی کردن خوب نشده دردشدیدتر شده درحدیکه دستم بالامیبرم یاتوجیبم میزارم ادیت بیشتری میکنه ممنون ازراهنمایی تون میشم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید فوریه 3, 2020 در 9:14 ق.ظ پاسخ

   احتمالا باید بردی شما تزریق در مفصل هم انجام بشه به همراه تمرینات تقویتی
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 25. پرویز فوریه 19, 2020 در 12:13 ب.ظ پاسخ

  با سلام:
  علت گرفتگی رگ ارنج دست راست چه چیزی می تواند باشد وراه درمان ان چیست.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید فوریه 23, 2020 در 4:59 ق.ظ پاسخ

   غالبا تنگی کانالی که عصب از ان عبور می کند عامل است و با توجه به شدت دارو درمانی،لیزر درمانی و گاها عمل هست
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   • زارع جعفر مارس 10, 2020 در 12:12 ب.ظ پاسخ

    سلام. دوهفته است که از ناحيه کتف راست درد دارم و هفته دوم پشت کتف راستم درد میکنه، علتش چییت؟ راهنمایی بفرمایید، متشکرم

    • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:10 ق.ظ پاسخ

     برای این که بتوانم به شما به سوال شما دقیق تر پاسخ داد بهتر است شرح حال دقیق تری در اختیار بنده قرار دهید

     ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

     تعیین وقت
     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 26. ارژنگ مارس 7, 2020 در 5:27 ق.ظ پاسخ

  سلام
  پنجاه سال سن دارم دارم چند روز پیش هنگامکی دستم را بالا می بردم دردی مثل سوزش شدید در یک نقطه پشت کتف راستم احساس کردم و الان در طول یک هفته سه و چهار با اینطوری شدم گردن درد ندارم – دیسک چهار و پنج جراحی کردم ( دو سال پیش ) این درد خیلس یریع حتی به چند سانیه نمی کشد سریع بر طرف میشود میخواستم علت را بدانم .و اگر نیاز هست به پزشک مراجعه کنم . متشکرم .

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:10 ق.ظ پاسخ

   به احتمال زیاد با انجام این حرکات اعصاب خروجی از گردن دچار گرفتگی و آزردگی می‌شوند که این علائم برای شما به وجود می‌آید برای بررسی دقیق‌تر و پیشگیری از اینکه این عصب ملتهب شده و دچار آسیبهای همچون روال سابق شما بشود حتما باید معاینه انجام شود

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ تلگرام یا واتس اپ

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 27. Faezeh مارس 13, 2020 در 12:13 ب.ظ پاسخ

  چند روز یه انگار یه چیزی تو گلوم گیرکرده تنفس برام سخت شده عضلات کتف و قفسه سینه هم دچار گرفتگی شده دلیلش چی میتونه باشه؟

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:09 ق.ظ پاسخ

   در تمام شکل گلو نظر خاصی ندارم اما در مورد گرفتگی‌های عضلانی می تواند علل مختلفی داشته باشد که این عمل بسیار متنوع هستند که باید معاینه شده و علت یابی شوند و درمان شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 28. نوشین بهرامی مارس 14, 2020 در 7:32 ب.ظ پاسخ

  سلام به مدت ده روز هست که زیر کتف شانه راستی درد شدیدی دارد و سینه سمت راست سوزش درد دارد در این اواخر تنگی نفس دارم نمیتونم روی سمت راست بخوابم درد شدیدی میگیرد لطفا بگید چی دردی دارم سابقه مریضی خاصی نداشتم این اواخر بخاطر کرونا در جامعه حرص زیادی میخؤرم

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:09 ق.ظ پاسخ

   به دلیل اصطراب و استرس هم می‌تواند باشد اما باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد به دلیل آنکه اگر منشاء آن آسیب به دیسک‌های گردنی باشد هرچه سریعتر درمان به آن می تواند کمک کند

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 29. اصغر مارس 19, 2020 در 11:18 ق.ظ پاسخ

  سلام من مدتی هست از طرف شانه راستم حساس درد می کنم مخصوص زمانی که دستم رو بالا می برم و کار میکنم خیلی درد داره ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:08 ق.ظ پاسخ

   سلام این مورد بایستی که بررسی شده و علت یابی شود اما غالباً دردهای عظیم اصلی می‌تواند داشته باشد آسیب و التهاب در مفصل شانه و یا آسیب در مفاصل ستون فقرات گردنی

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 30. مجتبی احمدی مارس 23, 2020 در 7:16 ب.ظ پاسخ

  سلام چند ماهی میشود شانه سمت راست من یک رگ درد میگیرد

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:08 ق.ظ پاسخ

   توضیحات شما بسیار مختصر و کوتاه است و نمی‌توان با آن تصمیم‌گیری درمانی و راهنمایی درست را انجام داد بهتر است شرح حال دقیق تر را از طریق تلگرام یا واتساپ با بنده در جریان بگذارید
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

 31. رسول آوریل 2, 2020 در 8:38 ق.ظ پاسخ

  با سلام و عرض ادب،
  تقريبا مدت سه هفته است بعد از تمرين، قسمت جانبي شانه سمت راستم، قسمت جانبي به سمت پشت بازو درد گرفت. فقط در حالت فعاليت درد داره و يه احساس سوزش و ضعف داره. در حالتي كه فعاليتي ندارم دردي احساس نميكنم. اين درد در حالتي كه دستم از جلو بالا ميارم( نشر از جلو) يا از بغل بالا ميارم( نشر از جانب) دردي حس نميكنم، درد در حالتي كه دستم به سمت بالا ( حركت پرس سرشانه) يا به سمت چپ بدن حركتي ميدم درد ميگيره و اين درد را تا وسط قسمت جانبي بازو حس ميكنم. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

  • کلینیک ویژه فوق تخصصی درد و ستون فقرات امید آوریل 19, 2020 در 6:06 ق.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر به احتمال بسیار زیاد التهابی در یک جز از مفصل شانه شما به علاوه را در واقع منشاء عضلات از قسمت بالایی شانه می باشد در کنار آن گرفتگی عضلانی هم دارید

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس